Інтерфакс-Україна
14:11 05.04.2024

РФ тисне на Францію та інші країни, щоб підштовхнути Україну до невигідних переговорів - ISW

2 хв читати
РФ тисне на Францію та інші країни, щоб підштовхнути Україну до невигідних переговорів - ISW

РФ використовувала інформаційну операцію з ескалації відносин із НАТО, щоб націлитися безпосередньо на Францію після недавніх закликів президента Франції Еммануеля Макрона до Заходу розширити рівень і види допомоги Україні, зазначають в американському Інституті вивчення війни (ISW).

"Спроби Шойгу (міністр оборони РФ Сергій Шойгу - ІФ-У) погрожувати Франції та стримувати тривалу західну підтримку України, водночас симулюючи зацікавленість у мирних переговорах, є частиною ширшої російської інформаційної операції, спрямованої на те, щоб переконати західні країни підштовхнути Україну до невигідних та нерівних для неї перемовин на умовах Росії", - наголошується у зведенні за 4 квітня.

Аналітики зазначають, що міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров також симулював інтерес до переговорів, і ймовірні скоординовані інформаційні зусилля Лаврова та Шойгу можуть сигналізувати про новий виток посиленої російської риторики щодо переговорів.

Також повідомляється, що Лавров виступив на зустрічі з послами понад 70 держав, розкритикував "Формулу миру" президента України Володимира Зеленського і закликав присутні країни не підтримувати її. При цьому глава МЗС РФ заявив журналістам після зустрічі, що "немає необхідності говорити із Зеленським" і замість цього РФ варто вести переговори із Заходом, але Захід, за його словами, готовий до переговорів.

"ISW продовжує вважати, що максималістські цілі Росії - які рівносильні повній капітуляції України і Заходу - залишаються незмінними і що будь-які російські заяви, які свідчать про те, що Росія зацікавлена в мирних переговорах, є вельми вірогідними спробами змусити Захід піти на поступки щодо українського суверенітету та територіальної цілісності", - ідеться у звіті. 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Дві жінки та 4-річний хлопчик зазнали поранень через атаку БпЛА у Запоріжжі

Буданов привітав воєнних розвідників з Днем департаменту активних дій ГУР

Зеленський: наступні тристоронні зустрічі щодо досягнення миру в Україні призначено на 4 та 5 лютого в Абу-Дабі

Зеленський про другий президентський термін: Залежить від того, як закінчиться війна

Екстрені відключення знову застосовані у Києві – Yasno

Три жінки отримали травми через атаку БпЛА на пологовий у Запоріжжі — ДСНС

Рішення Верховного Суду "не містить жодних приписів щодо припинення поховань, закриття чи перенесення Національного військового меморіального кладовища" – ДУ "НВМК"

Вночі 2 лютого температура знизиться до 18-23° морозу, у північній частині та на Харківщині 22-27°, місцями 30° - Укргідрометцентр

У Генштабі ЗСУ повідомили про ураження ремонтної бази, пунктів управління БпЛА та інших військових об’єктів ворога

Кількість постраждалих у половому будинку в Запоріжжі зросла до шести осіб - ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА