02:07 12.04.2024

Норвегія отримала схвалення США на передачу Україні 22 винищувачів F-16 - ЗМІ

1 хв читати
Норвегія отримала схвалення США на передачу Україні 22 винищувачів F-16 - ЗМІ

 Норвегія вже отримала дозвіл від США на передачу 22 F-16, а також двигунів, допоміжних матеріалів, тренажерів, запчастин та іншого відповідного обладнання, повідомило видання Nettavisen з посиланням на свої джерела.

Зазначається, що не всі 22 винищувачі повністю справні та придатні до польотів, але все ж можуть бути корисними Україні, наприклад, як запасні частини для ремонту літаків.

Видання припускає, що йдеться про 12 справних F-16, які Норвегія планувала продати американській компанії Draken International. Ці літаки придатні до польотів і все ще перебувають у Норвегії.

"Угоду про продаж із Draken International, схоже, не реалізовано, а літаки, які мали використовуватися для тренувань у США, натомість використовуватимуться для захисту повітряного простору України", - йдеться в публікації.

Хоча США самі не передаватимуть літаки, Вашинтон має схвалити передачу. Це частина угоди, яку США уклали з країнами, що закупили F-16 та інші системи озброєнь, пише Nettavisen. Таким чином, Сполучені Штати зберігають певний контроль над своїми власними збройовими технологіями та уникають потрапляння технологій до рук ворожих країн.
 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА