Інтерфакс-Україна
12:26 16.04.2024

Питаннями українських цивільних, яких утримує РФ, опікуватиметься спеціально створена робоча група - Лубінець

2 хв читати
Питаннями українських цивільних, яких утримує РФ, опікуватиметься спеціально створена робоча група - Лубінець

Питаннями українських цивільних осіб, яких незаконно утримує Російська Федерація, опікуватиметься робоча група, створена при Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими, повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

"Робоча група опікуватиметься питаннями захисту й звільнення мирних цивільних осіб, яких незаконно утримує держава-агресор", - сказав омбудсмен під час представлення робочої групи у вівторок.

За словами Лубінця, робочу групу очолив його представник у системі органів сектору безпеки й оборони Олександр Кононенко.

Лубінець наголосив, що лише Україна, як держава, зобов'язана робити все, щоб повернути своїх мирних громадян.

"Міжнародні партнери нам можуть допомагати, але ініціювати нові процеси, нові обговорення, нові публічні й не публічні заходи - це наше завдання", - зазначив омбудсмен.

Він нагадав, що до створення робочої групи Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими опікувався поверненням і військовополонених, і цивільних заручників.

"147 цивільних осіб, звільнених із російських катівень, це якраз результат якості роботи великої команди Координаційного штабу", - зазначив Лубінець.

Зі свого боку Кононенко розповів, що до робочої групи входять, зокрема, представники Державної міграційної служби та Державної прикордонної служби, Національної поліції, Міністерства соціальної політики, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства закордонних справ, Мін’юсту, Центру громадянських свобод.

За його словами, одним із завдань робочої групи є створення спільної стратегії для звільнення цивільних із російського полону.

"Створення спільної стратегії для звільнення цивільних, яких незаконно утримує Російська Федерація, - критично важливе завдання, що потребує комплексного підходу та співпраці між різними структурами й органами", - зазначив Кононенко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Держави ЄС вже зобовʼязалися надати Україні щонайменше 1,35 млн снарядів до кінця року - Сибіга

Ратифікована угода про корисні копалини виглядає стандартизованою інвестугодою без дискримінаційних положень – юрист

Сибіга анонсував зустріч з угорською стороною щодо вступу в ЄС: ми налаштовані на конструктивний діалог

Шмигаль подякував ЄС за EUR75 млрд фінансової, економічної та гумдопомоги і за майже EUR50 млрд військової підтримки

Шмигаль: Український народ може очікувати на лаві підсудних російських політиків і військове керівництво за злочин агресії

Затримано проректора військової академії, який змушував підлеглих будувати йому будинок

Каллас про створення трибуналу за злочини агресії РФ: кожен сантиметр війни задокументований, немає місця для безкарності

Каллас: сподіваємося прийняти 17-й пакет санкцій проти РФ цього місяця

Шмигаль про наміри ЄС виділити майже EUR1,9 млрд на військову підтримку України: це історичне рішення

Глави МЗС країн ЄС вітають завершення техробіт над проєктами правових інструментів для Спецтрибуналу щодо злочину агресії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА