Інтерфакс-Україна
17:39 16.04.2024

Представник Мінагрополітики на засіданні Комітету НАТО: Українські аграрії потребують підтримки, щоб гарантувати продовольчу безпеку світу

2 хв читати
Представник Мінагрополітики на засіданні Комітету НАТО: Українські аграрії потребують підтримки, щоб гарантувати продовольчу безпеку світу

Щоб гарантувати продовольчу безпеку України та світу, треба створити стійку до загроз систему постачання агропродукції, порушену після 24 лютого 2022 року, заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час виступу на засіданні Комітету НАТО з питань продовольчого та сільськогосподарського планування.

"Повномасштабне вторгнення росії суттєво вплинуло на продовольчу безпеку та діяльність агросектору України. Зокрема, постраждали логістичні ланцюги експорту сільськогосподарської продукції на світові ринки. Тому необхідно створити стійку до загроз систему постачань агропродукції, щоб гарантувати продовольчу безпеку України та світу", - наводить доводи Висоцького пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства в повідомленні у вівторок.

За його словами, навіть зараз, після відновлення роботи частини українських морських портів аграрії все ще мають обмежені можливості експорту продукції. Хоча за два роки ситуація з постачанням агропродукції до ЄС та інших країн покращилася.

"Завдяки відкриттю українського морського коридору 85% сільгосппродукції експортується водним шляхом. Решта - залізницею та незначна кількість автошляхами. Але дуже важливо зберігати всі можливі шляхи експорту, оскільки навіть тижнева затримка критично впливає на стан агросектору та продовольчу безпеку країни. Тому українські аграрії потребують підтримки, щоб надалі забезпечувати продовольчу безпеку світу", - зазначив Висоцький.

Крім того, як зазначено в повідомленні, перший заступник міністра зауважив, що на діяльність сільгоспвиробників впливає низка інших чинників. Зокрема, часткове або повне руйнування сільськогосподарських підприємств, виробництв продуктів харчування та підприємств критичної інфраструктури. Також забруднення сільськогосподарських земель важкими металами та замінування, тимчасова окупація частини територій, руйнування системи зрошення південних регіонів через підрив Каховської ГЕС.

Як повідомляє пресслужба Мінагрополітики, "Тарас Висоцький - другий представник Мінагрополітики України з 2006 року, який інформував НАТО про стан українського агросектору. Керівництво Альянсу вдячне за інформацію про ситуацію з продовольчою безпекою і висловило сподівання щодо частішого долучення представників України до робочих груп НАТО".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський й Ішіба обговорили протидію спільній загрозі з боку РФ, КНДР та Ірану

Лідери Франції та Німеччини висловили намір посилити санкції проти Росії і сподіваються, що США вчинить те саме

Тіла ще трьох людей деблокували рятувальники з-під завалів зруйнованої дев'ятиповерхівки у Києві – ДСНС

Зеленський і Рютте обговорили можливі кроки перед самітом НАТО в Гаазі

Зеленський і Стармер обговорили напрямки санкційного тиску на РФ

Дрони-перехоплювачі, які розробили в Україні, необхідні багатьом країнам Європи та Америки – Зеленський

Зеленський про збільшення застосування РФ дронів: Єдина реальна зміна в поведінці Росії після зміни президента США

Зеленський на саміті G7 закликав лідерів допомагати Україні з ППО

Зеленський на G7: Важливо мати $40 млрд щорічної бюджетної підтримки для України

Україна презентувала ЄС блок законодавства щодо довкілля в межах скринінгу за Розділом 27

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА