15:42 29.04.2024

Середні ціни на ринку котеджних містечок Львова перевищили ціни в столичному регіоні - "ЛУН"

3 хв читати
Середні ціни на ринку котеджних містечок Львова перевищили ціни в столичному регіоні - "ЛУН"

Середня ціна квадратного метра на ринку котеджних містечок у Львові та області перевищила показники київського регіону на 5%, випливає з даних порталу нерухомості "ЛУН".

"Цікаво, що, як і на ринку житлових комплексів, де середня ціна у Львові перевищує середню ціну в Києві, така сама ситуація склалася і на ринку котеджних містечок. До того ж рік тому в київському регіоні ціна була вищою за львівську, але зараз це змінилося, і Львів підростає за цінами та вже обганяє столицю", - розповів Business Development Advisor у "ЛУН" Олександр Андросович під час онлайн-зустрічі RED Community "Ринок заміської нерухомості".

За його даними, у київському регіоні на сьогодні середня ціна на ринку котеджних містечок становить $950/кв. м, тоді як рік тому вона становила $910/кв. м. При цьому у львівському регіоні середня ціна сьогодні становить $1000/кв. м.

У Києві середня ціна становить близько $1100/кв. м, у Київській області - майже $950/кв. м. Водночас у Львові середня ціна квадратного метра в котеджному містечку становить $1150, в області - $1000.

Згідно з інформацією "ЛУН", станом на квітень 2024 року в 531 котеджному містечку в Україні відкрито продаж, тоді як 150 не продають. Після початку повномасштабної війни продаж завершили 213 проєктів, із них 86 - у Київській області, 42 - у Львівській, 31 - в Івано-Франківській, 11 - в Одеській, 9 - у Тернопільській.

Водночас 302 котеджні містечка запустили продаж вже після початку повномасштабного вторгнення: 116 у Київській області, 52 у Львівській, 37 в Івано-Франківській, 27 у Закарпатській, 17 у Тернопільській. Водночас 51 котеджне містечко запустило і завершило продаж після лютого 2022 року.

У "ЛУН" підрахували, що 55% пропозицій продажу на ринку котеджних містечок становлять проєкти в київському регіоні (349 у Київській області, 33 - у Києві), 12% - у Львівській області (84 проєкти), 7% - в Івано-Франківській (47), 5% - у Закарпатській (34), 3% - у Дніпропетровській (21). Водночас половина пропозицій котеджних містечок уже завершили будівництво, 47% - проєкти в процесі будівництва, 1% - будівельні роботи припинено, 1% - триває проєктування.

Згідно з аналітикою порталу, лише 15% котеджних містечок мають акційні пропозиції на купівлю об'єкта. Близько третини проєктів пропонують індивідуальні умови розстрочки, 22% - пропонують розстрочку терміном до року, 17% - до двох років. Перший внесок зазвичай становить 30-50%.

Як зазначає "ЛУН", найпоширенішими за площею проєктами котеджів в Україні є об'єкти площею 101-150 кв. м (39%) і до 100 кв. м (22%). У структурі пропозиції 40% становлять таунхауси, 30% - котеджі, 7% - дуплекси, а 22% проєктів мають змішану пропозицію.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кабмін України затвердив порядки перепоховання на Національному військовому меморіальному кладовищі

Надаючи Україні три системи Patriot, Німеччина передає чверть своїх можливостей - Пісторіус

Генштаб ЗСУ: На курахівському напрямку відбито чотири штурми ворога, сім боїв тривають

Кабмін скасував необхідність проходження ВЛК у разі бронювання та відстрочки від призову для низки посадових осіб

Ексначальник управління UkraineInvest Волянський очолив представництво польської ZPP в Україні

На конференції з відновлення в Берліні укладено понад 100 угод оціночною вартістю майже 16 млрд євро - Шмигаль

Кабмін України виділив додаткові 2,5 млрд грн на відновлення енергосистеми Харківщини

Коаліція "Рамштайн" зобов'язалася виділити понад $98 млрд на військову допомогу Україні - глава Пентагону

З моменту виділення США Україні підтримки на $61 млрд передано тисячі снарядів й обладнання для оборони Харківщини - Остін

Дворічна дитина потонула в басейні на Харківщині

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА