Інтерфакс-Україна
09:52 03.05.2024

Лондон не заперечує проти використання зброї по РФ - прем'єр Великої Британії

2 хв читати
Лондон не заперечує проти використання зброї по РФ - прем'єр Великої Британії

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон пообіцяв у четвер три мільярди фунтів (3,74 мільярда доларів) щорічної військової допомоги Україні "так довго, скільки буде потрібно", додавши, що Лондон не заперечує проти використання зброї по цілях усередині РФ, повідомляє агентство Reuters.

"Ми даватимемо три мільярди фунтів щороку стільки, скільки необхідно. Ми щойно справді витратили все, що могли, з точки зору надання обладнання", - заявив Камерон агентству Reuters під час візиту до Києва, додавши, що пакет допомоги наразі був найбільшим у Великій Британії.

"Частина цього (обладнання - ІФ-У) справді прибуде в Україну сьогодні, доки я тут", - додав він.

Камерон зазначив, що Україна має право використовувати зброю, надану Лондоном, для завдання ударів по цілях усередині Росії, і що Київ має вирішувати, чи робити це. "Україна має на це право. Точно так само, як Росія завдає ударів по цілях усередині України, ви можете цілком зрозуміти, чому Україна відчуває необхідність у власному захисті", - сказав глава британського уряду.

Повідомляється, що Камерон назвав пакет Конгресу США на $60 млрд "абсолютно важливим, не тільки з погляду зброї, а й з погляду морального піднесення, яке він принесе людям тут, в Україні".

Водночас він не відповів прямо на запитання, як, на його думку, можливе переобрання лідера Республіканської партії Дональда Трампа в Білий дім може вплинути на підтримку України з боку США. "Не нам вирішувати, кого американці оберуть своїм президентом - ми працюватимемо з ким би це не було", - сказав Камерон, додавши, що стратегія союзників України має полягати в тому, щоб гарантувати перевагу України до моменту виборів, які відбудуться у США в листопаді.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Отримали першу партію енергетичного обладнання від уряду Німеччини - Свириденко

Ветеран-командир бойової машини може працювати в менеджменті логістики та службах технічної підтримки автопарків - Мінветеранів

Продовжуються судові процеси щодо вимог податківців до Південного ГЗК з виплати 3,7 млрд грн до бюджету за невірно виплачені дивіденди

Оприлюднено демонстраційні варіанти НМТ-2026

Опалення столичних будинків може бути повністю відновлено до 1-2 лютого – директор ЦДЕ

Україна хоче приєднатися до Рекомендацій Ради ОЕСР щодо безпечного управління відходами і дослідження хімічних речовин

В Україні в п’ятницю очікується зниження температури, на півночі сніг та ожеледиця – Укргідрометцентр

Кабмін утворив робочу групу з координації заходів у сфері Шенгенського управління

Виробництво шкільних автобусів в Україні 2025р зросло на 47% - Кисилевський

Кабмін утворив комісію з питань скринінгу прямих іноземних інвестицій

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА