07:16 14.05.2024

Олена Зеленська зустрілася з президентом і першою леді Сербії

3 хв читати
Олена Зеленська зустрілася з президентом і першою леді Сербії

Олена Зеленська під час візиту до Сербії для участі в Конференції з ментального здоров'я зустрілася з президентом цієї країни Олександром Вучичем і першою леді Тамарою Вучич, повідомляє пресслужба президента.

Як повідомляється, Зеленська подякувала за допомогу, яку Сербія надала Україні від початку повномасштабного російського вторгнення. Зокрема, країна прихистила 2200 українців, виділила фінансову допомогу на гуманітарні цілі, передала "швидкі" Харківському та Черкаському центрам екстреної медичної допомоги.

"Потреби українців в екстреній медичній допомозі суттєво зросли, адже російський терор українських населених пунктів не лише не припиняється, а й має тривожну тенденцію до посилення. Вдячна Сербії за розуміння, що люди – найголовніше", - наголосила дружина Зеленська.

Сторони також домовилися про додаткову гуманітарну допомогу для України.

Зеленська подякувала Тамарі Вучич за організацію в Белграді Конференції з ментального здоров'я: "Для мене дуже цінно, що ви ініціювали Конференцію саме на тему ментального здоров’я, адже однією з цілей третього Саміту перших леді та джентльменів, у якому ви брали активну участь, була актуалізація цієї теми у світі – на рівні національних урядів, міжнародних організацій. Протягом року схожі заходи за моєю участю також відбулися в Німеччині та Великій Британії. І я на цих прикладах бачила, як важливо зводити експертів двох країн і давати їм можливість для детального діалогу", - зазначила вона.

Також сторони обговорили культурну співпрацю між країнами. Зокрема, Зеленська подякувала за відкриття української книжкової полиці в бібліотеці Белграда, україномовного аудіогіду у фортеці-музеї Калемегдан та за підписання угоди між КНУ імені Тараса Шевченка та Белградським університетом.

"Ці проєкти, які я патроную особисто, важливі для порозуміння між нашими країнами та їх жителями. Україна, боронячи своє життя, боронить також свою мову, культуру, історію. І кожен такий проєкт – частина цієї оборони, збереження наших цінностей", - сказала вона.

Дружина президента відвідала Молодіжний центр CEZAM, створений для підтримки психічного здоров'я та безпеки людей від 10 до 30 років. У центрі проводяться безкоштовні консультації психологів, майстер-класи з психології та профорієнтації, кінопокази, дискусії, зустрічі.

"Багато ідей можна запозичити звідси і для Всеукраїнської програми ментального здоров’я. Головне, щоб молоді люди, які відчувають проблему, не соромилися й не боялися звернутися по допомогу", - наголосила вона.

Також у межах візиту до Сербії перша леді відкрила Конференцію з ментального здоров'я. "На кожному Саміті перших леді та джентльменів ми порушуємо тему, важливу для всього світу. І минулої осені на третьому Саміті в Києві такою темою стало ментальне здоров’я. Адже хоч би в яких країнах ми жили, наш ментальний стан дуже взаємопов’язаний і взаємозалежний. Можна сказати, ментальне здоров’я, як екологія, як чистота води чи повітря, не має кордонів. І я рада, що тепер ми продовжуємо цю тему тут, у Белграді", - заявила вона.

Зеленська, а також керівниця Координаційного центру з психічного здоров'я Кабінету міністрів Оксана Збітнєва, директор Інституту психічного здоров'я Українського католицького університету Олег Романчук, експерти з ментального здоров'я із Сербії та ЮНІСЕФ узяли участь у панельних дискусіях "Психічне здоров'я дітей та підлітків - інвестиції в наше майбутнє" і "Психічне здоров'я в постконфліктному середовищі".

Зеленська розповіла про Всеукраїнську програму ментального здоров'я "Ти як?", покликану подолати стрес, спричинений війною. За даними МОЗ, його відчувають 77% українців.

"Агресія Росії цілить в українців не тільки зброєю, а й хворобами. І зауважу: якщо здається, що ця проблема стосується лише України, то це здається. Ми з’ясували це торік, під час дослідження до Саміту перших леді та джентльменів. Жителі 11 країн називають тривогу через війну однією з найбільших", - зазначила Зеленська.

Вона нагадала слова організаторки Конференції, першої леді Сербії Тамари Вучич: "Ніщо не може подолати об'єднаних людей".

"Вона адресувала їх українцям, які об’єдналися проти ворога. Я ж хочу адресувати їх вам, учасникам сьогоднішнього зібрання. Якщо ми об’єднаємо наш досвід, то зможемо гідно здолати виклики у сфері ментального здоров’я", - підсумувала дружина президента України.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ІCC Ukraine і БЕБ підписали меморандум про спільну протидію економічним злочинам

Стефанішина: Країни Веймарського трикутника надають суттєву допомогу на шляху до членства України в ЄС

Унаслідок ворожого авіаудару по Харкову є постраждала – мер

Графіки відключень е/е 20 червня діятимуть цілодобово - "Укренерго"

Унаслідок авіаудару по житловому будинку у Вільхівці Харківської області загинула мирна мешканка

Найбільше бойових зіткнень відбулося на покровському напрямку - Генштаб ЗСУ

Представлено перші результати пілотного проєкту з виплати репарацій жертвам сексуального насильства в умовах війни

Авіаудару вдень було завдано по дитячому об'єкту відпочинку на околиці Харкова, постраждалих немає - Терехов

За держдопомогу на купівлю книжок можна буде придбати лише україномовні видання українських видавництв - директорка УІК

Окупанти вдарили по околиці Харкова, наслідки уточнюються - мер

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА