11:18 16.05.2024

Норму про максимальну наповнюваність початкових класів у 24 учні досить складно реалізувати з 1 вересня - освітній омбудсмен

2 хв читати
Норму про максимальну наповнюваність початкових класів у 24 учні досить складно реалізувати з 1 вересня - освітній омбудсмен

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов вважає, що норму про максимальну наповнюваність початкових класів у 24 учні в школах досить складно буде реалізувати з 1 вересня 2024 року.

"З 1 вересня 2024 року має набрати чинності норма частини 2 статті 12 закону України "Про повну загальну середню освіту"... Кількість учнів у класі державного, комунального закладу освіти не може становити менше ніж п'ять та більше ніж 24 учні", - ідеться в повідомленні пресслужби освітнього омбудсмена.

Водночас наголошується, що оскільки закон не має зворотної дії, максимальна наповнюваність початкових класів, які розпочали навчання в попередніх навчальних роках, залишається в тих нормативах, що діяли до набуття чинності нормою про 24 учнів.

"Тобто теперішні 2-4 класи Нової української школи переформатовувати не потрібно, у них і надалі може навчатися більш як 24 учні. Максимум 24 учні мають бути лише в 1-х класах, до яких зараз триває набір", - наголосив омбудсмен.

Зазначається також, що під час дії воєнного стану ця норма про таку наповнюваність класів діє не для всіх форм навчання. Зокрема, у 1-х класах з очною формою навчання не може навчатися понад 24 учні, а в класах із дистанційною формою навчання на період воєнного стану може навчатися понад 24 учні.

"На думку освітнього омбудсмена, наразі втілення в умовах воєнного стану норми про максимальну наповнюваність початкових класів у 24 учні з 1 вересня 2024 року є досить складним через закороткі терміни реалізації, велику кількість проблемних запитань та нестачу фінансування. Тому освітній омбудсмен надіслав запит до Міністерства освіти і науки України з проханням надати роз’яснення щодо зазначених проблемних питань", - ідеться в повідомленні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ВР ухвалила в першому читанні законопроєкт про пріоритетність отримання компенсації за втрачене житло серед ВПО

ВР прийняла в першому читанні законопроєкт про житлові права переселенців

На Львівщині зіткнулися маршрутка і вантажівка, відомо про одного загиблого

Воєнні злочинці були на лаві підсудних у 15% вироків - голова Верховного Суду

Трамп не має наміру домагатися відставки Пауелла з посади глави ФРС у разі повернення на посаду президента США

МОЗ отримало 14 запитів на медевакуацію за кордон дітей, які перебували на лікуванні в "Охматдиті"

Визначення "війна" і "комбатант" запустили процес обміну військовополоненими - голова Верховного Суду

Рада ухвалила закон про переведення дозволів і ліцензій на декларативний принцип на час воєнного стану - нардеп

Спека трохи спаде в низці областей України найближчими днями, місцями пройдуть дощі з грозами

Нардепка Безугла вийшла з фракції "Слуга народу"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА