17:43 07.06.2024

Стефанчук підписав законопроєкт про застосування англійської мови в Україні

2 хв читати
Стефанчук підписав законопроєкт про застосування англійської мови в Україні

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук підписав законопроєкт про застосування англійської мови в Україні.

"Підписав прийнятий Верховною Радою України закон "Про застосування англійської мови в Україні". Переконаний, що важливість цього закону, ініційованого президентом України Володимиром Зеленським, оцінять прийдешні покоління", - повідомив Стефанчук у фейсбуці в п'ятницю.

За його словами, закон дасть реальний шанс інтелектуальної, культурної, історичної, ментальної та духовної трансформації для кожного громадянина.

"Це реальний шанс для українських дітей стати частиною світової цивілізації. Це реальний шанс, а не політичні виверти, для втілення одвічного українського запиту: "Геть від москви". Не змарнуймо цей шанс. Історія ніколи не прощає змарнованого шансу", - наголосив спікер українського парламенту.

Як повідомлялося, Верховна Рада у вівторок ухвалила в цілому законопроєкт №9432 про застосування англійської мови в Україні.

Згідно з законопроєктом держава забезпечує обов'язкове вивчення англійської мови та сприяє вивченню інших мов міжнародного спілкування в закладах освіти незалежно від форм власності.

Окрім цього, законопроєкт передбачає, що заклади дошкільної освіти забезпечують обов'язкове вивчення англійської мови дітьми старшого дошкільного віку. Водночас заклади дошкільної освіти забезпечують обов'язкове використання англійської мови в освітньому процесі для дітей раннього, молодшого дошкільного та середнього дошкільного віку.

Законопроєкт надає право закладам вищої освіти ухвалити рішення щодо викладання однієї, кількох або більшості дисциплін, виконання індивідуальних завдань і проведення контрольних заходів англійською мовою, що чітко зазначається в описі освітньої програми під час вступу до ВНЗ.

Документ також обумовлює, що англійська мова може використовуватися у Збройних силах України, Національній Гвардії, як мова міжнародного спілкування.

Законопроєкт передбачає розробку та затвердження державної цільової програми зі сприяння вивченню та застосуванню англійської мови в Україні. У такій програмі, зокрема, мають бути враховані особливості забезпечення кіновидовищними закладами (відповідними суб'єктами кінематографії) демонструвань іноземних фільмів англійською мовою з дотриманням вимог, встановлених законом "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Проєкт закону також обумовлює, що забезпечення демонстрації іноземних фільмів англійською мовою на умовах відшкодування відповідних витрат суб'єкти кінематографії здійснюють на добровільних засадах, але з дотриманням мінімальних вимог.

Зокрема, кожен зал, у якому суб'єкт кінематографії демонструє фільми, має здійснити не менш як вісім демонстрацій (публічних показів) фільмів англійською мовою протягом календарного місяця, причому не менш як дві демонстрації мають бути здійснені протягом тижня в будь-який час у вихідний день або в робочий день із початком показу після 18:00.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Макрон має намір сформувати новий уряд у середині серпня

Блок лівих партій у Франції вирішив висунути Люсі Кастец на посаду прем'єра

Посол США відвідала Полтавську обласну бібліотеку та зустрілася з представниками незалежних ЗМІ

Від початку доби армія РФ завдала 2 ракетних і 32 авіаудари

На фронті відбулося близько ста боїв, третина з них - на Покровському напрямку

Латвія відправить нову партію гуманітарної допомоги в дитячі лікарні Києва

Генконсул України в Торонто обговорив із керівником відділення онкології найбільшої дитячої лікарні Канади лікування українських дітей

У "Резерв+" додали позначку про своєчасне оновлення даних

Міністр оборони України в телефонній розмові з главою Пентагону наголосив на терміновості скасування заборон на далекобійні удари

Посол США відвідала енергетичний об'єкт у Полтавській області

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА