14:27 10.06.2024

Половина українців за конструктивну критику влади, майже третина – за її посилення – КМІС

2 хв читати
Половина українців за конструктивну критику влади, майже третина – за її посилення – КМІС

Половина опитаних українців (50%) вважає, що критика окремих дій влади має бути в конструктивних рамках, щоб не розхитували ситуацію в країні, водночас третина (31%) вважає, що вже зараз критика має бути жорсткою і безкомпромісною, йдеться в результатах дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) 16-22 травня.

Серед опитаних лише 13% вважають, що зараз узагалі не слід допускати критику, решта 5% не змогли визначитися зі своєю думкою.

У регіональному розрізі розподіл думок досить схожий на заході, у центрі й на півдні України, де більшість (62-66%) вважає, що критика має бути в конструктивних рамках або її взагалі не має бути. Водночас на сході ситуація практично паритетна - 49% виступають за більш конструктивну критику, 47% наполягають на жорсткій безкомпромісній критиці.

У рамках цього ж опитування ставили запитання про довіру президенту України Володимиру Зеленському. Загалом главі держави довіряють 59% респондентів (із них повністю - 21%, скоріше - 38%), не довіряють - 36% (із них зовсім не довіряють - 22%, скоріше не довіряють - 14%).

Серед тих, хто зовсім не довіряє президенту, 62% вважають, що критика влади має бути жорсткою і безкомпромісною, однак навіть серед них третина (34%) вважає, що критика має бути щонайменше в конструктивних рамках. Водночас серед тих, хто скоріше не довіряє Зеленському, ситуація протилежна: більшість (59%) наполягає на конструктивних рамках для критики або взагалі є проти неї і 39% підтримують жорстку безкомпромісну критику.

Серед тих, хто довіряє президенту, 76-77% вважають, що критика має бути в конструктивних рамках або її взагалі не має бути. 18-20% респондентів кажуть про необхідність жорсткої безкомпромісної критики.

Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький наголосив, що більшість українців підтримує конструктивну співпрацю з елементами здорової критики та без деструктивної агресивності, тому закликав владу, журналістів і громадських активістів також бути спокійними, виваженими і конструктивними.

"Результати опитування показують, що українці переважно займають досить прагматичну й виправдану позицію. Так, представники влади не повинні мати "імунітет" від критики на тлі повномасштабної війни. І водночас опозиційні політики, критично налаштовані журналісти та громадські активісти не повинні руйнувати стабільність і розхитувати ситуацію", - зазначив він.

Опитування проводили серед 1067 повнолітніх респондентів з усіх підконтрольних регіонів України методом інтерв'ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (CATI). За звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,4% для показників, близьких до 50%, і 1,5% для показників, близьких до 5%. В умовах війни, крім зазначеної формальної похибки, додається певне систематичне відхилення, але отримані результати зберігають високу репрезентативність.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Майже половина опитаних українців вважають, що ухилянтом бути не соромно - соцопитування

В ОДЕСІ ПРОГРИМІВ ВИБУХ - ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛИ

НАМ ПОТРІБНО 25 СИСТЕМ PATRIOT, ЩОБ ПОВНІСТЮ ЗАКРИТИ УКРАЇНУ, - ЗЕЛЕНСЬКИЙ

БЕЗПЕКОВІ УГОДИ З ПАРТНЕРАМИ ДАЛИ УКРАЇНІ БЛИЗЬКО $38 МЛРД - ЗЕЛЕНСЬКИЙ

Угорщина намагатиметься встановити баланс між європейським та українським агросекторами

На Одещині затримано 27 порушників кордону - Держприкордонслужба

Зеленський обговорив із головами обладміністрацій питання енергетики та безпеки, а також співпрацю з американськими штатами

На Прикарпатті затримали одного з головних митників, який вимагав хабарі з імпортерів, - СБУ

"Метінвест" у I півріччі наростив сплату податків до бюджету України в 1,5 раза, до 10 млрд грн - СЕО

МЗС України розширило доступ до консульських послуг за кордоном: додалися 24 установи у 20 країнах

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА