Харківська міська рада та Фонд Фостера проводять міжнародний архітектурний конкурс модернізації типового панельного житла
У межах розроблення нової концепції генерального плану міста Харкова Фонд Нормана Фостера спільно з Харківською міською радою, Європейською економічною комісією ООН (UNECE), Arup та інститутом "Харківпроект" проводять міжнародний архітектурний конкурс модернізації житлових кварталів міста.
"Оголошений конкурс є частиною масштабного проєкту концептуального майстер-плану Харкова, над яким працює Фонд британського архітектора Нормана Фостера в рамках проєкту ООН для українських міст. Я закликаю якомога активніше подаватися на нього українських і міжнародних архітекторів", - повідомила директор департаменту лісів, землекористування та житлового господарства Європейської економічної комісії ООН Паола Деда під час конференції "Resilience, Reconstruction, Prosperity: Perspectives for Ukraine's Economy" в Берліні в понеділок.
Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в пресслужбі Харківської обласної державної адміністрації, внаслідок російської агресії пошкоджень зазнали понад 9 тис. будівель, половина з яких - житло, зруйновані 130 шкіл і 110 дитячих садочків, понад 160 тис. людей втратили дах над головою.
Оголошений конкурс є частиною масштабного проєкту концептуального майстер-плану Харкова, над яким працює Фонд британського архітектора Нормана Фостера на замовлення UNECE.
У фокусі конкурсу - найбільш густонаселений і найбільш постраждалий район Харкова, Салтівка, а точніше - Північна Салтівка.
"Цей конкурс шукає рішення, які усунути розрив між інноваційним дизайном і практичним застосуванням. Завдання полягає в тому, щоб розробити модульну систему, здатну модернізувати наявні бетонні панельні житлові будинки та поліпшити громадські простори, зосередивши увагу на створенні безпечних, енергоефективних і динамічних кварталів", - ідеться в релізі Фонду Фостера.
Модульні компоненти фасаду і даху, бомбосховища, а також інтеграція додаткових функцій на перших поверхах мають розглядатися як частина реконструкції. Система також має надавати рішення з відновлення серйозно пошкоджених будівель з оновленою, але при цьому місцевою архітектурною ідентичністю.
У Фонді Фостера зазначають, що з огляду на типову забудову житлових районів Харкова надалі знайдені рішення проєктів-переможців можуть бути екстрапольовані на інші житлові райони міста.
Після оголошення переможців відібрані пропозиції будуть доопрацьовані до робочого проєкту будівництва.
Крайній термін участі в конкурсі - 12 вересня 2024 року.
Як повідомлялося, Європейська економічна комісія ООН (UNECE) створила робочі групи #UN4Kharkiv і #UN4Mykolaiv і запросила міжнародних архітекторів допомогти цим містам розробити перспективні генеральні плани. Харкову допомагає Фонд британського архітектора Нормана Фостера, у Миколаєві роботу координує глобальна дизайнерська та архітектурна компанія One Works (Італія).