Інтерфакс-Україна
20:38 15.06.2024

Дуда: Україна має повне право захищати свій суверенітет у будь-який спосіб, який співвідноситься з міжнародним правом

2 хв читати
Дуда: Україна має повне право захищати свій суверенітет у будь-який спосіб, який співвідноситься з міжнародним правом

Президент Польщі Анджей Дуда заявляє, що Україна має повне право захищати свій суверенітет і незалежність у будь-який спосіб, який співвідноситься з міжнародним правом.

"Тільки Росія винна у війні, але це не означає, що Росія діє самостійно. Я маю на увазі ганебну роль маріонетки Путіна Олександра Лукашенка, який відіграв роль у цій війні, в той час, коли пригнічував свій народ. Він не лише дозволив російській армії напасти на Україну з території Білорусі, а й ініціював низку гібридних атак проти східних кордонів Польщі та Балтійських країн", - сказав він на першому пленарному засіданні в межах глобального Саміту миру в Швейцарії.

Він наголосив, що Україна має повне право захищати свій суверенітет і незалежність "будь-яким способом, який співвідноситься з міжнародним правом".

Дуда заявив, що майбутня мирна угода має забезпечити суверенітет України і практичні можливості захищати свою незалежність, а також її право на самостійну внутрішню і зовнішню політику, без впливу РФ.

Президент Польщі зазначив, що розв'язана Росією війна не тільки жорстока і сповнена злочинів, "вона імперська і колоніальна за своєю суттю: Кремль має намір поневолити український народ, його дітей, використовувати ресурси України, знищити її культуру і позбавити Україну права на вільний вибір шляху розвитку і заходів безпеки".

За словами Дуди, у тій частині світу, яку він представляє, Росію часто називають в'язницею народів, тому що в ній мешкає майже 200 етнічних груп, більшість із яких стали жителями Росії внаслідок методів, які використовуються сьогодні в Україні.

"Росія залишається найбільшою колоніальною імперією у світі, в якій, на відміну від європейських держав, ніколи не відбувався процес деколонізації, і яка не змогла впоратися з демонами свого минулого як член міжнародної спільноти. Ми повинні нарешті сказати, що в сучасному світі більше немає місця для колоніалізму", - наголосив президент Польщі.

На його думку, шлях до досягнення міцного миру буде довгим і сповненим труднощів. "Я ціную рішення організаторів цього заходу зосередитися на менш спірних питаннях. Я сподіваюся, що прогрес, досягнутий у цих сферах, дасть нам змогу чинити подальший тиск на Кремль, щоб він припинив агресію і вивів свої війська з України в її міжнародно визнаних кордонах", - заявив Дуда, закликавши до такого мирного договору, який би слугував універсальною основою для мирних угод в інших конфліктах.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Дорога Херсон-Миколаїв непроїзна через дрони вже давно, під загрозою - інші міста – екснардеп Луценко

Україна і Молдова готові до відкриття переговорів із ЄК щодо Кластера 1 "Основи процесу вступу до ЄС" - Качка

Сибіга разом з колегами з Бельгії, Люксембургу та Нідерландів провели в Одесі перше засідання нового формату співпраці Україна – Бенілюкс

Бельгія, Нідерланди та Люксембург оголосили про EUR2 млн підтримки центру протезування на базі Одеського медуніверситету

На Одещині викрито схему ухилення від мобілізації за участі правоохоронців, військовослужбовців та цивільних

Доступ до ЄДЕБО, сайту "Вступ-2025" та кабінетів вступників буде обмежено через підготовку надання рекомендацій на магістратуру

Бездомний убив 23-річку українську біженку в американському місті Шарлотт - ЗМІ

Затвердження Радою ЄС збільшених квот на експорт чутливої агропродукції з України очікується у вересні

Міносвіти затвердило концепції освітніх галузей в межах політики "Освіта для життя"

Третина кави потрапляє в Україну у вигляді контрабанди, держбюджет не отримує 1 млрд грн щороку - Гетманцев

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА