20:45 15.06.2024

Будь-який майбутній діалог із РФ має базуватися на міжнародному праві та статуті ООН, і саме Україна має вирішити, коли він стане можливим, - голова Європарламенту

2 хв читати
Будь-який майбутній діалог із РФ має базуватися на міжнародному праві та статуті ООН, і саме Україна має вирішити, коли він стане можливим, - голова Європарламенту

Будь-яка комунікація з Росією щодо мирного врегулювання повинна базуватися на міжнародному праві і статуті ООН, водночас, саме Україна повинна вирішити, коли така комунікація стане можливою, заявив голова Європейського парламенту Шарль Мішель.

"По-перше, міжнародне право та Статут ООН мають стати основою справедливого миру в Україні. Незалежно від континенту, історії, релігії, кольору шкіри, ми всі маємо один і той самий дороговказний компас, а це Статут ООН і його принципи суверенітету, територіальної цілісності, людської гідності та права на самооборону. Ці принципи універсальні, і ви повинні їх дотримуватися", - заявив Мішель на пленарному засіданні Саміту миру.

Як він наголосив, "у цій війні є один агресор, і це Росія, і одна жертва - народ України і люди України. Вони мають право захищати своїх дітей, свої будинки і свої громади", - сказав Мішель.

"Мир вимагає діалогу. Будь-який майбутній діалог із Росією має бути заснований на міжнародному праві та статуті ООН, і саме Україна має вирішити, коли він стане можливим. Ця війна - пряма атака на глобальний порядок, заснований на правилах. Нам потрібна глобальна відповідь. Нам усім належить зробити вибір, чи не так? Дозволити світу летіти назад, або ж вистояти і піти вперед до міжнародного права", - заявив він.

Крім того, на думку голови Європарламенту, "ця повномасштабна війна - щось більше, ніж атака на безпеку Європи, на ідею Європи". "Це спроба повернути всіх нас у темне минуле, у світ ядерного протистояння, драматичної відсутності продовольчої безпеки, економічних протиріч. Ця війна - спроба замінити силу закону законом сили. І ми не можемо здатися".

Шарль Мішель також наголосив, що самі погрози Росії застосувати ядерну зброю абсолютно неприйнятні та безвідповідальні. "Це ризик ядерного інциденту з наслідками для всього світу, і саме тому ЄС рішуче підтримує роботу генерального директора МАГАТЕ та співробітників на місцях".

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Встановлено 186 місць тримання росіянами українських військовополонених і 29 місць для цивільних - Координаційний штаб

Агентство "Інтерфакс-Україна" тимчасово відкриває публікацію стрічок новин на сайті у зв'язку з аварією у провайдера

Канада виділила CAD15 млн для добудови другої черги музею Голодомору

У Польщі автобус із 47 громадянами України з'їхав у кювет, відомо про вісьмох постраждалих - МЗС

До України повернуто 10 українських дітей з окупованих районів Донецької, Херсонської та Запорізької областей - омбудсмен

14-й пакет санкцій для РФ буде офіційно ухвалено в понеділок на засіданні Ради ЄС

Рада ухвалила закон про перезавантаження БЕБ - Гетманцев

Найближчими днями в Україні буде тепло, переважно без опадів, але місцями короткочасні дощі з грозами

У Києві жінка осквернила могили захисників України, розпочато розслідування

У ДТП у Польщі за участю автобуса з громадянами України постраждали 14 людей - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА