17:14 17.06.2024

Україна проведе консультації щодо реструктуризації євробондів з їхніми власниками за межами спецкомітету - Мінфін

4 хв читати
Україна проведе консультації щодо реструктуризації євробондів з їхніми власниками за межами спецкомітету - Мінфін

Консультації України з власниками єврооблігацій про реструктуризацію незабаром відбудуться за межами спецкомітету кредиторів, який представляє власників приблизно 20% єврооблігацій, повідомляється на сайті Міністерства фінансів у понеділок.

"Протягом наступних тижнів уряд України проведе консультації з власниками єврооблігацій за межами Комітету власників єврооблігацій та збере відгуки від ширшої спільноти інвесторів щодо структури угоди та інструментів. Досягнення домовленості з інвесторами щодо умов реструктуризації очікується до 1 серпня цього року", - йдеться в ньому.

Як повідомлялося, Україна та спецкомітет кредиторів у період із 3 до 14 червня провели переговори й обмінялися пропозиціями щодо реструктуризації, однак не змогли досягти угоди, зокрема й через неприйнятність запропонованих комерційними кредиторами умов для МВФ і Групи офіційних кредиторів України.

Міністр фінансів Сергій Марченко, чиї слова наводяться в релізі, зазначив, що Україна продемонструвала надзвичайну стійкість, зіткнувшись із повномасштабним вторгненням Росії, а економіка країни перевершила всі очікування. "Але це крихка рівновага, яка залежить від продовження послідовної та значної підтримки партнерів. Вчасна реструктуризація боргу є важливою частиною цієї підтримки", - наголосив він.

Очільник Мінфіну зазначив, що Україна проводила консультації з інвесторами на постійній основі з початку неспровокованого повномасштабного вторгнення Росії та доклала чимало зусиль, щоб провести переговори з радниками та членами Комітету власників єврооблігацій на засадах взаємної довіри.

За словами Марченка, Україна врахувала відгуки інвесторів і ринку та підготувала конструктивну й інноваційну пропозицію, яка, на її погляд, є прийнятною для всіх сторін, і її також підтримують МВФ та офіційні кредитори.

"Я знаю, що ми просимо приватних кредиторів докласти значних зусиль з їхнього боку, але без реструктуризації Україна не зможе достатньо профінансувати нашу оборону і розпочати програму відновлення та реконструкції, яка є спільною метою для всіх наших партнерів як з державного, так і з приватного секторів", - заявив міністр.

Він додав, що оскільки наближається дата закінчення відстрочки платежів за єврооблігаціями, необхідно спонукати власників наших єврооблігацій до продовження конструктивних переговорів. Їхні пропозиції мають відображати більш значне зменшення боргу відповідно до параметрів МВФ і поточної макрофінансової ситуації в Україні.

"Ми продовжимо продуктивні переговори з інвесторами задля врегулювання всіх наявних розбіжностей. Ми впевнені, що угоди про реструктуризацію може бути досягнуто в найближчі тижні до закінчення діючої відстрочки платежів", - підсумував Марченко.

Згідно з раніше опублікованим біржовим повідомленням, початкова пропозиція України включала два варіанти реструктуризації з номінальним дисконтом від 25% до 60% залежно від відновлення країни протягом періоду дії програми МВФ, тоді як кредитори спершу запропонували 20%, а потім погодилися на 22,5%.

Розглянуті варіанти передбачають отримання натомість 100% номіналу наявних єврооблігацій Vanilla bonds або ринкових облігацій у діапазоні від 30% до 47,5% їх суми та Інструментів відновлення України (SCDI) ще на частину суми в діапазоні від 45% до нуля. Мінфін пропонує платити за Vanilla bonds купони, які поступово зростають (1% річних у 2024-2025 роках, 3% у 2026-2027 роках і 6% з 2028 року), тоді як кредитори наполягають на ставці купона 7,25-7,75% за нинішньої 7,75%.

Щодо SCDI, то вони могли би бути конвертовані у Vanilla bonds або ринкові облігації у 2027-2028 роках із коефіцієнтом, що залежатиме від показників податкових надходжень України, за умови дотримання умов щодо рівнів реального ВВП, які прогнозуються в базовому сценарії МВФ. Кредитори загалом погодилися з можливістю випуску таких інструментів, однак запропонували більш вигідні для себе умови їхнього обміну в подальшому на ринкові облігації.

Мінфін наголошує, що його пропозиції були узгоджені з МВФ і Групою офіційних кредиторів і відповідали основним цілям боргової стійкості за програмою МВФ: знизити держборг до 2028 року до 82% ВВП і до 65% ВВП у 2033 році, а також мати витрати на обслуговування боргу за зовнішніми зобов'язаннями 1-1,8% ВВП до 2028 року.

Зазначалося також, що Україна попередила спецкомітет кредиторів та інвесторів про погіршення макропрогнозу в четвертому перегляді програми розширеного фінансування EFF, який зараз завершується.

Україна 10 серпня 2022 року одержала згоду власників 13 випусків її єврооблігацій на загальну суму, еквівалентну $22,6 млрд, а також двох випусків єврооблігацій під держгарантії приблизно на $1,5 млрд на відтермінування виплат відсотків і основної суми боргу за ними на 24 місяці. Тоді реструктуризація не передбачала списання боргу.

Ринок із середини весни 2024 року очікував пропозиції Мінфіну про нову реструктуризацію комерційного боргу за єврооблігаціями. Їхні власники вже сформували спеціальний комітет напередодні майбутніх переговорів. Видання Wall Street Journal на початку травня повідомило, що група власників облігацій, включно з BlackRock BLK і Pimco, планує тиснути на Україну, щоб відновити виплати відсотків за боргом уже наступного року в обмін на списання значної частини непогашеного боргу країни.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Єрмак про удари західною зброєю вглиб РФ: Партнери близькі до того, щоб вирішити це питання

Сирський: У бойових підрозділів ЗС України буде більше роботизованих і безпілотних систем

Унаслідок ворожого обстрілу Вовчанська поранено пенсіонерку

МЗС України: Чергові російські фантазії на тему дніпровських дамб - це привід уважніше стежити за діями Росії

Окупанти скинули авіабомбу на приватний сектор Лиману, поранені четверо людей

Міжнародний фонд для України уклав угоду на закупівлю артилерійських снарядів на £300 млн

Кількість загиблих у Мирнограді від російського обстрілу зросла до трьох осіб, постраждалих - до 10

Росіяни вдарили БПЛА по Херсонщині, двоє людей постраждали

У використовуваних РФ ракетах і безпілотниках містяться іноземні компоненти щонайменше з 19 країн - генпрокурор

На Донеччині чотири людини загинули, ще дев’ятеро поранено внаслідок обстрілів - ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА