Інтерфакс-Україна
13:35 25.06.2024

Данія виділить 150 млн данських крон на підтримку євроінтеграції України та Молдови

2 хв читати
Данія виділить 150 млн данських крон на підтримку євроінтеграції України та Молдови

Уряд Данії ухвалив рішення про виділення 150 млн данських крон ($21 млн) до 2030 року для підтримки євроінтеграції України та Молдови.

"Сьогодні країни-члени ЄС зустрінуться з Україною та Молдовою для проведення перших офіційних переговорів про вступ. На честь цієї події уряд виділив 150 мільйонів данських крон на підтримку країн на шляху до членства в ЄС. Ці 150 мільйонів данських крон будуть виділені до 2030 року і допоможуть обом країнам створити адміністративні структури та законодавство, необхідні для наближення до членства в ЄС", - повідомляє Міністерство закордонних справ Данії.

Кошти для України та Молдови буде виділено в межах Данської програми добросусідства. Допомога також підтримуватиме навчальні поїздки та громадянську освіту.

Зазначається, що в більш довгостроковій перспективі підтримка поширюватиметься і на країни-кандидати на вступ до ЄС на Західних Балканах.

"Успішне розширення ЄС має вирішальне значення для стабільності Європи. Це зміцнює безпеку всіх нас, коли країни, розташовані по сусідству з ЄС, нарощують своє європейське коріння і тягнуться до можливостей для миру, стабільності й процвітання, які представляє собою ЄС", - заявив міністр закордонних справ Данії Ларс Люкке Расмуссен.

Як відомо, у вівторок у Люксембурзі в другій половині дня - для України о 15:30, для Молдови - о 18:00 - відбудуться перші міжурядові конференції, в межах яких буде дано старт переговорам про вступ до ЄС.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Каллас припускає, що США рано чи пізно приєднаються до Спецтрибуналу

Революція на воді: як дрони Magura нищать російські кораблі

Шмигаль: сьогодні приймається політичне рішення, наступний крок - запуск юридичної процедури створення Спецтрибуналу

Сибіга: У Львові приймаються політичні документи щодо трибуналу, попереду – процедурно-формальне схвалення і угода з Радою Європи

Держави ЄС вже зобовʼязалися надати Україні щонайменше 1,35 млн снарядів до кінця року - Сибіга

Ратифікована угода про корисні копалини виглядає стандартизованою інвестугодою без дискримінаційних положень – юрист

Сибіга анонсував зустріч з угорською стороною щодо вступу в ЄС: ми налаштовані на конструктивний діалог

Шмигаль подякував ЄС за EUR75 млрд фінансової, економічної та гумдопомоги і за майже EUR50 млрд військової підтримки

Шмигаль: Український народ може очікувати на лаві підсудних російських політиків і військове керівництво за злочин агресії

Затримано проректора військової академії, який змушував підлеглих будувати йому будинок

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА