Інтерфакс-Україна
11:46 04.07.2024

Розграбування окупантами музеїв мистецтвознавці називають найбільшою колективною крадіжкою творів мистецтва з часів нацизму - генпрокурор

1 хв читати
Розграбування окупантами музеїв мистецтвознавці називають найбільшою колективною крадіжкою творів мистецтва з часів нацизму - генпрокурор

За час війни окупанти знищили та розграбували понад тисячу культурних та історичних пам'яток в Україні, розграбування окупантами українських музеїв мистецтвознавці називають найбільшою колективною крадіжкою творів мистецтва з часів Другої Світової війни, зазначає генеральний прокурор Андрій Костін.

"Загалом від початку повномасштабного вторгнення зруйновано, знищено або розкрадено понад 1 тис. 80 культурних та історичних пам'яток", - повідомив генпрокурор у четвер на конференції "Захист культурної спадщини та протидія культурному стиранню у збройному конфлікті".

Костін наголосив: "Міжнародні мистецтвознавці кажуть, що розграбування російськими окупантами українських музеїв може бути найбільшою колективною крадіжкою творів мистецтва з часів нацистського пограбування Європи в Другій Світовій війні".

За словами генпрокурора, світ став свідком захоплення Росією Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Криму, невибіркових обстрілів архітектурних ансамблів Одеси та Львова, знищення ракетними ударами музеїв Сковороди та Шухевича, розкрадання музеїв у Херсоні та Маріуполі, обстрілів релігійних пам'яток у Харкові та Одесі".

Костін додав, що на окупованих територія РФ проводить русифікацію, забороняючи українську освіту та підручники історії.

"Масовий характер цих злочинів дає змогу розглядати їх як злочини проти людства, а той факт, що вони є частиною більш великої, системної кампанії знищення українського народу - як елемент злочину геноциду", - підсумував генпрокурор.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Чоловіку, який таксував вечорами в Києві, повідомлено про підозру у зґвалтуванні 18-річної пасажирки

Лише далекобійні спроможності України на 2026 рік оцінюються у понад $35 млрд

Окупанти вранці обстріляли Дніпровський район Херсона, загинув чоловік

Президент установив 8 листопада Днем Десантно-штурмових військ ЗСУ

На розгляді у Раді - 10 законопроєктів щодо зобов'язань України в рамках Ukraine Facility - Качка

РФ атакувала енергооб’єкт ДТЕК та Одещині та завдала ударів по інших об’єктах в низці областей

За минулу добу на Сумщині загинула одна людина, троє поранені

В Києві шахраї обіцяли американському добровольцю ЗСУ виготовити "лазерну зброю" за понад 3,2 млн грн

Росіяни зосереджують зусилля на спробах розширити вклинення у Вовчанську – Угруповання об’єднаних сил

ЄС активізує переговори з Бельгією щодо надання Україні кредиту в розмірі EUR140 млрд – ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА