Інтерфакс-Україна
20:52 04.07.2024

Словаччина, як і раніше, провадить "велику роботу" з підтримки України, має намір збільшити постачання електроенергії - президент Пеллегріні

2 хв читати
Словаччина, як і раніше, провадить "велику роботу" з підтримки України, має намір збільшити постачання електроенергії - президент Пеллегріні

Словаччина, як і раніше, провадить "велику роботу" з підтримки України й має намір збільшити постачання електроенергії восени та взимку, заявив президент Словацької Республіки Петер Пеллегріні.

На спільній пресконференції з президентом Польщі Анджеєм Дудою у Варшаві Пеллегріні розповів, що вони, зокрема, під час переговорів обговорювали війну в Україні.

Пеллегріні нагадав, що Словаччина більше не надає Україні летальну зброю на безоплатній основі зі складів своєї армії. Однак, за його словами, "уряд не обмежував, а, навпаки - заохочував комерційне виробництво систем озброєнь, включно з боєприпасами, через спільні інвестиції у власні державні або напівдержавні підприємства".

Також президент заявив, що Словаччина, як і раніше, провадить велику роботу у сфері підтримки України, зокрема є партнером України, коли справа стосується енергопостачання.

"Від початку війни ми вже експортували в Україну понад 40 тисяч мегават електроенергії, що певною мірою сприяє стабілізації енергосистеми України. І плануємо збільшити постачання восени та взимку, що, ймовірно, матиме вирішальне значення для України", - сказав Пеллегріні.

Водночас він зазначив, що Словаччина як країна, що має прямий кордон з Україною, поділяє погляди Польщі щодо захисту східних кордонів Євросоюзу.

"Я запевнив пана президента, що в нас однакова думка, що йдеться про неспровоковану агресію з боку Росії. Словаччина не визнає ані анексії Криму, ані зміни кордонів, яка здійснюється силою та з порушенням усіх міжнародних угод і законів", - заявив словацький лідер.

Однак, говорячи про Вишеградську групу, Пеллегріні зазначив, що "це не та група, яка зобов'язує нас домовлятися щодо всіх питань".

Словацький президент також повідомив, що під час розмови з Дудою вони обговорили, зокрема, майбутній саміт НАТО у Вашингтоні.

Як повідомлялося, у квітні 2024 року спікер парламенту і лідер партії "Голос - соціальна демократія" Петер Пеллегріні переміг у другому турі президентських виборів у Словаччині.

У червні Пеллегріні вступив на посаду президента Словаччини. Пеллегріні заснував партію "Голос", у минулому вийшовши з партії Роберта Фіцо "Курс - соціальна демократія". При цьому партія Пеллегріні входить до нинішньої урядової коаліції Фіцо.

Пеллегріні заявляв, що виступає за подолання "глибокого внутрішньополітичного розколу" у Словаччині та закликає до "обережності" в питанні постачання зброї Києву.

Водночас прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо виступає проти постачання зброї Україні, але підтримує надання гуманітарної допомоги. Однак уряд зберіг комерційні контакти - наприклад, на постачання Україні словацьких гаубиць Zuzana.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Рубіо і Волц виступають за удар по іранських ядерних об'єктах, Венс і Габбард налаштовані обережніше

Сибіга обговорив з головами МЗС Латвії та Польщі посилення тиску на РФ та зміцнення безпеки України

Рубіо повідомив Рютте, що за відсутності прогресу США відійдуть від "зусиль, спрямованих на посередництво в досягненні миру"

У шорт-листі кандидатів на главу "Укренерго" залишилися чинний керівник та ще два її представники

Дуда заявив про прагнення включити Польщу у французьку систему ядерного стримування

Трамп заявив, що США можуть вийти із переговорного процесу щодо врегулювання війні РФ проти України

ЗСУ отримали понад 200 багі зі сталі "Метінвесту", наразі автівки отримали прикордонники

У Харкові 113 постраждалих, серед них 9 дітей

РФ та Україна планують обмін 246 на 246 полонених у суботу

Сибіга та Каллас скоординували зусилля напередодні майбутніх міжнародних подій

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА