13:28 05.07.2024

Глава Місії України при НАТО: Ми прагнемо до фіксації союзниками незворотності шляху України до членства в НАТО

2 хв читати
Глава Місії України при НАТО: Ми прагнемо до фіксації союзниками незворотності шляху України до членства в НАТО

Україна хотіла б зафіксувати незворотність набуття статусу члена НАТО на майбутньому Саміті альянсу у Вашингтоні, який відбудеться 9-11 липня, заявила глава Місії України при НАТО Наталія Галібаренко.

"Ми хотіли б, щоб (країни-партнери - ІФ-У) зафіксували незворотній шлях України до членства в НАТО", - сказала Галібаренко в інтерв'ю Politico, розміщеному на сайті видання. "Ми не просимо чогось екстраординарного", - додала вона.

Галібаренко підтвердила, що Київ не прагне до негайного вступу до НАТО, визнавши, що проблематично прийняти до альянсу країну, яка перебуває у стані війни з Росією і не контролює всю свою територію. Однак в очікуванні повноправного членства Україна хоче отримати додаткові зобов'язання щодо протиповітряної оборони та безпеки з обох боків Атлантики.

За її словами, Україна добре розуміє, що союзники не хочуть ухвалювати жодного політичного рішення щодо запрошення Києва до членства в НАТО під час війни, тому Україна не прагне негайного вступу. "Ми прагнемо отримати додаткові рішення з питання протиповітряної оборони. Україна хотіла б також побачити, що альянс визнає значний прогрес у проведенні реформ, якого ми досягли", - зазначила пані посол.

Галібаренко також наголосила, що на Саміті Україна хотіла б почути такі формулювання щодо членства, які стали б кроком уперед щодо Саміту НАТО у Вільнюсі.

Видання зазначає, що Галібаренко виступила в той момент, коли десятки експертів із зовнішньої політики закликали НАТО не йти на повідку в України на Саміті, попередивши, що це поставить під загрозу США та їхніх союзників і призведе до розриву коаліції. Група експертів стверджувала, що прийняття України до НАТО означатиме запуск колективної оборони відповідно до статті 5 альянсу, якщо Росія нападе на Україну в майбутньому. Галібаренко наголосила, що Києву добре відомі побоювання країн НАТО, тому він будує власну структуру на основі двосторонніх пактів із країнами-союзниками. "Саме тому ми продовжуватимемо укладати двосторонні безпекові угоди", - сказала пані посол.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

11 вересня: Яке сьогодні свято, все про цей день

Глава Міненерго закликав партнерів захистити енергетику України посиленням ППО та енергосанкціями проти РФ

На покровському та курахівському напрямках тривають інтенсивні бої, ворог активізувався ще на трьох - Генштаб

На стадіоні в Києві вибухнула граната, є постраждалий - поліція

Зеленський затвердив положення про Національну премію ім. Тараса Шевченка та Комітет

США запровадили санкції проти іранської авіакомпанії Iran Air і 9 морських суден РФ - Мінфін

Зеленський у Києві зустрівся з істориком Тімоті Снайдером

МЗС України про відкликання тимчасового повіреного в Грузії: йдеться про комплекс певних причин

Зеленський: Сьогодні були доповіді розвідки, ми бачимо, які кроки планує Москва

Сибіга перед відкриттям сесії ГА ООН: Життєво важливо посилити її роль у реагуванні на агресію РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА