Інтерфакс-Україна
18:12 05.07.2024

З 17 липня чоловіки 18-60 років повинні мати військово-обліковий документ для перетину кордону - Держприкордонслужба

2 хв читати
З 17 липня чоловіки 18-60 років повинні мати військово-обліковий документ для перетину кордону - Держприкордонслужба

Прикордонники під час перетину державного кордону України на виїзд із 00:00 17 липня перевірятимуть у всіх громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років військово-облікові документи, повідомив речник Державної прикордонної служби України полковник Андрій Демченко.

"Наявність військово-облікового документу при перетині кордону стосуватиметься всіх чоловіків у віці від 18 до 60. 16 липня спливає встановлений законом України №3633-IX двомісячний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані", - сказав Демченко в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

Він зазначив, що цим пов’язана і реалізація Державною прикордонною службою України в повному обсязі вимог пункту 17 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 560.

"Враховуючи це, починаючи з 00.00 17 липня прикордонники при перетинанні державного кордону України на виїзд перевірятимуть в усіх громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років військово-облікові документи. У разі відсутності військово-облікового документа прикордонники відмовлятимуть у перетині державного кордону на виїзд з України", - заявили у відомстві.

Полковник також зазначив, що підставою відмови буде наявність у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних і резервістів відомостей про подання такої особи в розшук до Національної поліції. "У таких випадках на місце викликатимуться співробітники поліції. При цьому зазначимо, що категорії осіб, яким, відповідно до Правил перетину кордону громадянами України, дозволено виїзд з України, наразі не змінилися", - пояснив Демченко.

Окремо він нагадав, що громадяни України чоловічої статі від 18 до 60 років, які мають відстрочку від призову або виключені з військового обліку за станом здоров'я, мають право на перетин кордону за наявності інформації у військово-облікових документах про отримання такої відстрочки (виключення з військового обліку) або довідки за визначеною формою.

"З метою уникнення будь-яких непорозумінь при перетині кордону просимо громадян врахувати цю інформацію, плануючи поїздки", - сказав Демченко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Шмигаль і Домбровскіс обговорили важливу роль України у системі європейської безпеки

Малюк на зустрічі з G7: СБУ буде й надалі викорінювати російських агентів у будь-якому державному органі України

До лікарні звернулась херсонка, яка вчора потрапила під удар російського дрона

У Куп’янську внаслідок атаки ворожого fpv-дрону двоє постраждалих

Сайт Верховної Ради закритий на технічні роботи

Американська торговельна палата закликає Зеленського до вето на закон про позбавлення незалежності НАБУ/САП

Кос після розмови зі Свириденко та Качкою: Ми продовжимо працювати з Україною над необхідними реформами

Центр громадянських свобод закликав президента України ветувати прийнятий Радою закон щодо НАБУ і САП

"Укроборонпром" оголосив конкурс на посаду генерального директора, Сметаніна призначено в.о.

У Києві від негоди постраждали люди: п'ятьох осіб, зокрема 13-річну дівчинку, госпіталізовано

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА