08:01 07.07.2024

Японія і Камбоджа допоможуть Україні в розмінуванні

2 хв читати
Японія і Камбоджа допоможуть Україні в розмінуванні

Міністерка закордонних справ Японії Йоко Камікава заявила в суботу про спільний з Камбоджею проєкт з обміну знаннями і технологіями з розмінування з країнами світу, зокрема з Україною, передає The Associated Press.

Як повідомляється, Камікава зробила цю заяву під час візиту до Камбоджійського центру протимінної діяльності, який був створений у 1990-х роках наприкінці десятиліть громадянської війни в цій країні Південно-Східної Азії.

Центр опікується знешкодженням від 4 до 6 мільйонів наземних мін та інших боєприпасів, що не розірвалися, які залишилися розкиданими по всій країні.

"Камбоджа, яка неухильно просувається вперед у розмінуванні у своїй країні, зараз є лідером у протимінній діяльності в усьому світі", - сказала Камікава.

Камбоджійські сапери є одними з найдосвідченіших у світі, і за останнє десятиліття кілька тисяч із них було відправлено під егідою ООН для роботи в Африці та на Близькому Сході.

Видання зазначає, що 2022 року Камбоджа почала підготовку саперів з України, яка також страждає від високої щільності наземних мін та інших боєприпасів, що не вибухнули, оскільки російське вторгнення затягнулося.

"Як конкретну співпрацю в межах японсько-камбоджійської ініціативи з протимінної діяльності, Японія надасть повномасштабну допомогу в гуманітарному розмінуванні в Україні. Наступного тижня ми надамо Україні велику машину для розмінування, а наступного місяця, тут, у Камбоджі, ми навчатимемо український персонал, як працювати з цією машиною", - зазначила Камікава.

У своєму звіті за 2022 рік неурядова організація Landmine Monitor зарахувала Камбоджу та Україну до дев'яти країн із "масивним" мінним забрудненням, що означає, що вони мають понад 100 квадратних кілометрів нерозмінованих полів.

Камбоджа почала підготовку українських саперів у Польщі та в Камбоджі після того, як колишній прем'єр-міністр Хун Сен - незвичайний крок для країни, яка зазвичай приєднується до Росії та Китаю, - засудив вторгнення РФ в Україну, заявивши, що "Камбоджа завжди проти будь-якої країни, що вторгається до іншої країни".

Камбоджа була однією з майже 100 країн-членів ООН, які стали співавторами резолюції, що засуджує російське вторгнення.

Кілька інших країн, зокрема США і Німеччина, вже надали Україні допомогу в розмінуванні.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА