Інтерфакс-Україна
17:44 08.07.2024

Прем'єр Польщі: Ніхто не має права вирішувати питання про майбутній мир в Україні без України

2 хв читати
Прем'єр Польщі: Ніхто не має права вирішувати питання про майбутній мир в Україні без України

Ніхто не має права ухвалювати рішення про майбутній мир в Україні та його форму від імені України без її участі, заявив прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск.

"Я також хочу дуже чітко сказати, і саме про це ми говорили з президентом Зеленським у бесіді віч-на-віч. Що ніхто не має права вирішувати питання про майбутній мир і його форму від імені України без України. Ніхто не має права говорити від імені Польщі або всього Євросоюзу без повної згоди з Україною і всіма нами, коли йдеться про можливі переговори з Москвою", - сказав Туск на спільній пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським у Польщі.

Також прем'єр заявив, що "особисто ефективно стежитиме в ЄС, щоб нічого про Україну не вирішували без України, і щоб нічого про європейську політику щодо України не вирішували без ЄС".

"Я присвячую свої слова Віктору Орбану. Історія пам'ятає політиків, які говорили собі та іншим, що вони працюють заради справедливого миру, але замість цього вони працювали заради капітуляції", - сказав Туск.

Він наголосив, що справедливий мир, і це те, за що виступають Європа і Польща, - це мир, який поважає територіальну цілісність України, її повну незалежність та її вибір, зокрема, членство в НАТО чи ЄС.

"І ми працюватимемо заради такого справедливого миру. Польське головування (в ЄС - ІФ-У) після закінчення угорського головування хоче допомогти Україні досягти справедливого миру. Про капітуляцію не може бути й мови. І цей мир, звісно, не буде зафіксовано на секретних переговорах у Кремлі", - заявив Туск.

Глава уряду зазначив, що в інтересах усього світу домогтися справедливого миру разом, і насамперед разом із Україною.

"Сподіваюся, що ці слова якнайшвидше дійдуть до прем'єр-міністра Віктора Орбана. Він не має права робити будь-що від імені Європи або України, що не було з ними погоджено", - наголосив він.

ОСТАННЄ

Окупанти атакували обʼєкти енергетичної та сільськогосподарської інфраструктури на Полтавщині

США не мають жодного відношення до останнього нападу Ізраїлю на Іран, заявив Трамп

Окупанти обстрілювали Нікопольщину, виникла пожежа на приватному підприємстві, над областю збито крилату ракету і чотири БпЛА

Окупанти за добу втратили 1170 осіб та 90 од. автотехніки

Окупанти обстріляли 14 населених пунктів Запорізької області, четверо постраждалих - Федоров

15 червня: Яке сьогодні свято, все про цей день

Кремінь про порушення мовного закону на концерті в Києві: це про національну гідність і відповідальність буде

Іранський режим двічі намагався вбити Трампа, заявляє Нетаньягу

У Берліні напали на українця через національність - поліція

Трамп відреагував на стрілянину в Міннесоті, де вбито представницю демократів та поранено сенатора штату

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА