Інтерфакс-Україна
20:25 08.07.2024

Зеленський у Польщі зустрівся з представниками української громади

2 хв читати
Зеленський у Польщі зустрівся з представниками української громади

Президент України Володимир Зеленський під час робочого візиту до Польщі провів зустріч із представниками місцевої української громади та подякував усім, хто допомагає Україні та її Силам оборони і безпеки.

"Зустрівся з представниками української громади в Польщі. Дякую всім, хто допомагає Україні, нашим воїнам, нашим цивільним. Ми - близькі сусіди, і наше завдання - зберегти і посилити наші держави", - написав президент у своєму телеграм-каналі.

Під час зустрічі глава держави детально розповів про свій візит до Польщі, зокрема, про підписання двосторонньої безпекової угоди, повідомила його пресслужба.

"Угода між Україною і Польщею правильна, сильна, думаю, що історична. Деякі пункти там нові, таких немає в інших документах. Ще потрібно розробити механізми, але все одно все це говорить про зближення - ще більше зближення між сусідами", - зазначив він.

Представники української громади, своєю чергою, розповіли президенту, як саме вони підтримують земляків, зокрема, про створення волонтерських мереж і допомогу воїнам та їхнім родинам.

Зокрема, співзасновниця Фонду Uniters Галина Андрушкова зазначила, що цей фонд зібрав групу європейських та українських експертів, інженерів, менеджерів, які проєктують і виробляють дрони для України. Вона попросила спростити процедуру передачі безпілотників через кордон. Глава держави доручив міністру оборони опрацювати це питання.

Заступник міністра вищої освіти Польщі Анджей Шептицький розповів, що після початку повномасштабного російського вторгнення Польща прийняла близько 600 українських учених і забезпечила їх роботою в університетах. Разом із польськими колегами вони розробляють наукові проєкти. Він переконаний, що це сприятиме розвитку української науки.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Консервативна партія Канади передасть Україні заморожені російські активи на суму $22 млрд

США можуть визнати Крим російським у межах мирної угоди з Україною — ЗМІ

Міноборони відкриє перший ментальний центр для військових на базі колишнього елітного комплексу під Києвом

Спроби РФ домогтися скасування авіаційних санкцій натикаються на спротив ЄС через ризики безпеки — ЗМІ

Росіяни за добу здійснили 124 обстріли прикордонних територій Сумщини, пошкоджено житлові будинки та об’єкти інфраструктури – ОВА

Китай припинив імпорт скрапленого газу з США після запровадження 15% мита й натомість наростив закупівлю російського - ЗМІ

Поліцейські затримали двох підлітків, що побили військового у Гідропарку

Аварійно-рятувальні роботи після обстрілу Харкова завершено

Сибіга обговорив з главою МЗС Литви подальші спільні кроки для відновлення миру та безпеки України та всієї Європи

Рубіо і Волц виступають за удар по іранських ядерних об'єктах, Венс і Габбард налаштовані обережніше

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА