Інтерфакс-Україна
15:55 10.07.2024

Столтенберг: Це буде історичний саміт, на якому ми ухвалимо важливі рішення щодо України

2 хв читати
Столтенберг: Це буде історичний саміт, на якому ми ухвалимо важливі рішення щодо України

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг переконаний, що майбутній саміт альянсу, який відбудеться 10-11 липня у Вашингтоні, буде історичним не тільки тому, що це ювілейний саміт, а й тому, що союзники ухвалять важливі рішення щодо України.

"Це буде історичний саміт, тому що ми святкуватимемо 75-ту річницю найуспішнішого в історії альянсу. Але ми будемо не тільки святкувати. Ми також ухвалимо дуже важливі для майбутнього рішення стосовно стримування й оборони, щодо України і щодо того, як розширювати наше партнерство, зокрема з нашими партнерами в Азійсько-Тихоокеанському регіоні", - заявив він у середу у Вашингтоні перед початком саміту НАТО.

Говорячи про рішення, які стосуються України, генсек НАТО зазначив, що очікує узгодження союзниками "істотного пакета, який складатиметься з п'яти елементів". "Одним із них є командування НАТО для України для надання допомоги та навчання у сфері безпеки, (другим) є довгострокова обіцянка продовжувати й підтримувати нашу підтримку України, (третім) нові оголошення про негайну військову підтримку, включно з протиповітряною обороною, та (четвертим) нові двосторонні угоди про безпеку між союзниками по НАТО та Україною", - деталізував Столтенберг.

Він також оголосив, що НАТО має намір активізувати зусилля щодо забезпечення повної оперативної сумісності між українськими силами та силами НАТО, зокрема за допомогою нового центру навчання в Польщі. "Загалом ці п'ять елементів є міцним мостом для України до членства в альянсі, і я впевнений, що союзники потім підтвердять своє зобов'язання про те, що Україна стане членом НАТО", - переконаний Столтенберг.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Фрагменти 5 тіл знайдено на місці удару БпЛА по пасажирському потягу в Харківській області - прокуратура

Україна очікує прибуття чергової партії енергетичної допомоги від Словаччини та Молдови - Сибіга

Кількість загиблих після атаки дронів РФ по потягу на Харківщині зросла до чотирьох, ще чотирьох шукають - Зеленський

У столиці без електроенергії залишаються 710 тис. споживачів — Шмигаль

Україна підпише зі США 20-пунктний мирний план, й окремо США підпишуть документ з РФ, а підпису ЄС не буде – Сибіга

Троє людей загинули, ще двоє постраждали внаслідок удару БпЛА по пасажирському поїзду в Харківській області

Офіс Військового омбудсмена офіційно розпочав роботу

Україна готова розглядати звернення Молдови щодо внеску у її безпеку - Сибіга

Федоров та міністерка збройних сил Франції обговорили посилення ППО та передачу Україні літаків Mirage 2000-5

Президент НОК Гутцайт: Наш прапор буде на Олімпіаді-2026 - це вже перемога

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА