Спільні китайсько-білоруські навчання лише підтверджують, що авторитарні режими дедалі більше об'єднуються і Китай наближається до НАТО
Спільні китайсько-білоруські навчання є частиною загальної картини, яка лише підтверджує, що авторитарні режими дедалі більше об'єднуються, а сам Китай дедалі більше наближається територіально до НАТО, Європи, Африки та інших регіонів, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
"Китайські військові навчання спільно з білоруськими силами є частиною загального патерну. Це лише підтверджує, що авторитарні режими дедалі більше й більше об'єднуються, а також те, як Китай наближається територіально до НАТО, Європи, Африки та інших місць", - заявив він на прес-конференції за підсумками саміту НАТО у Вашингтоні.
Таким чином, констатував він, "це також вписується в модель авторитарних держав, які тісніше співпрацюють у підтримці агресивної війни Росії проти України".
За його словами, що "Китай гнобить свій власний народ, пригнічує демократичні голоси в Гонконзі, агресивніше поводиться в Південно-Китайському морі, погрожує сусідам (Тайваню) і проводить нарощування військової могутності без прозорості, зокрема ракет і ядерної зброї". "Звичайно ж, це робить ще більш важливою нашу роботу з нашими партнерами в Індо-Тихоокеанському регіоні", - заявив генсек НАТО.
Крім того, він знову наголосив, що "Китай став вирішальним помічником Росії у війні проти України завдяки своєму партнерству без обмежень і підтримці російської оборонно-промислової бази, що включає передачу матеріалів подвійного призначення, таких як компоненти зброї, обладнання та сировина".
"Ми (в НАТО - ІФ-У) згодні, що Китай не може продовжувати підписувати найбільший військовий конфлікт у Європі без того, щоб це не вплинуло на інтереси Пекіна", - сказав він.
Крім Китаю, як заявив Столтенберг, війну РФ проти України підтримують і авторитарні Іран з Північною Кореєю.
"Тому ми запустили нові спільні проєкти з боротьби з дезінформацією, з кібербезпеки та штучного інтелекту, а також із підтримки України. Ми обговорили розширення масштабів нашого оборонно-промислового співробітництва та способи поліпшення обміну розвідданими. Усе це важливі кроки, тому що ми надто ясно бачимо: те, що відбувається в Європі, має значення для Азії, а те, що відбувається в Азії, має значення для Європи. І в цьому більш небезпечному світі ми повинні згуртуватися, щоб захистити наші спільні інтереси безпеки і підтримати наші спільні цінності", - резюмував він.