Інтерфакс-Україна
03:18 12.07.2024

Спільні китайсько-білоруські навчання лише підтверджують, що авторитарні режими дедалі більше об'єднуються і Китай наближається до НАТО

2 хв читати
Спільні китайсько-білоруські навчання лише підтверджують, що авторитарні режими дедалі більше об'єднуються і Китай наближається до НАТО

Спільні китайсько-білоруські навчання є частиною загальної картини, яка лише підтверджує, що авторитарні режими дедалі більше об'єднуються, а сам Китай дедалі більше наближається територіально до НАТО, Європи, Африки та інших регіонів, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

"Китайські військові навчання спільно з білоруськими силами є частиною загального патерну. Це лише підтверджує, що авторитарні режими дедалі більше й більше об'єднуються, а також те, як Китай наближається територіально до НАТО, Європи, Африки та інших місць", - заявив він на прес-конференції за підсумками саміту НАТО у Вашингтоні.

Таким чином, констатував він, "це також вписується в модель авторитарних держав, які тісніше співпрацюють у підтримці агресивної війни Росії проти України".

За його словами, що "Китай гнобить свій власний народ, пригнічує демократичні голоси в Гонконзі, агресивніше поводиться в Південно-Китайському морі, погрожує сусідам (Тайваню) і проводить нарощування військової могутності без прозорості, зокрема ракет і ядерної зброї". "Звичайно ж, це робить ще більш важливою нашу роботу з нашими партнерами в Індо-Тихоокеанському регіоні", - заявив генсек НАТО.

Крім того, він знову наголосив, що "Китай став вирішальним помічником Росії у війні проти України завдяки своєму партнерству без обмежень і підтримці російської оборонно-промислової бази, що включає передачу матеріалів подвійного призначення, таких як компоненти зброї, обладнання та сировина".

"Ми (в НАТО - ІФ-У) згодні, що Китай не може продовжувати підписувати найбільший військовий конфлікт у Європі без того, щоб це не вплинуло на інтереси Пекіна", - сказав він.

Крім Китаю, як заявив Столтенберг, війну РФ проти України підтримують і авторитарні Іран з Північною Кореєю.

"Тому ми запустили нові спільні проєкти з боротьби з дезінформацією, з кібербезпеки та штучного інтелекту, а також із підтримки України. Ми обговорили розширення масштабів нашого оборонно-промислового співробітництва та способи поліпшення обміну розвідданими. Усе це важливі кроки, тому що ми надто ясно бачимо: те, що відбувається в Європі, має значення для Азії, а те, що відбувається в Азії, має значення для Європи. І в цьому більш небезпечному світі ми повинні згуртуватися, щоб захистити наші спільні інтереси безпеки і підтримати наші спільні цінності", - резюмував він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський: Немає причин чекати 8 травня, має бути негайне і безумовне припинення вогню

Сибіга за дорученням президента запропонував Іспанії, Португалії та Франції допомогу у подоланні кризи енергопостачання

Перемовини у паризькому і лондонському форматі планують продовжити - Тихий

Одного цивільного поранено внаслідок ворожого артилерійського обстрілу Куп'янська – прокуратура

Нардеп Жупанин підтвердив призначення Корецького главою "Нафтогазу"

АРМА перевірить інформацію щодо вартості активів виробника "Моршинської" у ВАКС і СБУ

Рада у вівторок розгляне законопроєкт щодо воєнних злочинів проти дітей

Поліцейський загинув на Миколаївщині через підрив гранати, ще троє дістали поранень

НР "Нафтогазу" призначила керівником компанії главу "Укрнафти" Корецького за результатами конкурсу

МЗС України вважає заяви президента Трампа частиною стратегії для досягнення миру

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА