17:03 12.07.2024

Уряд Литви склав повноваження після присяги Науседи на другий президентський термін

2 хв читати
Уряд Литви склав повноваження після присяги Науседи на другий президентський термін

Уряд Литви на чолі з прем'єр-міністром Інгрідою Шимоніте в п'ятницю склав повноваження після присяги глави держави Гітанаса Науседи на другий президентський термін, повідомляє BNS.

Глава держави одразу ж декретом доручив прем'єр-міністру і міністрам тимчасово виконувати обов'язки до затвердження нового складу уряду.

Ця так звана "відставка ввічливості" означає, що прем'єрові незабаром доведеться перевірити, чи користується вона довірою парламенту.

Якщо більше половини присутніх на засіданні членів Сейму схвалять кандидатуру Шимоніте за пропозицією президента, то президент підпише декрет про її призначення.

Після цього прем'єрка має представити президенту на затвердження очолюваний нею кабінет міністрів, у якому, як сказав Науседа ще під час президентської виборчої кампанії, він хотів би бачити зміни.

Однак правлячі партії стверджують, що процедура складання повноважень має суто церемоніальний характер і що зміни в кабінеті міністрів мають залежати від прем'єра.

Лідери правлячих ліберальних партій також заявили в п'ятницю, що не варто змінювати міністрів, оскільки в жовтні мають відбутися вибори до Сейму.

"(...) Я б не робила багато маневрів, якби у мене було це право вирішувати. Важливо, щоб держава зберегла напрям, - сказала журналістам у Сеймі голова Партії свободи, міністр економіки та інновацій Аушріне Армонайте. - Зараз саме час згуртуватися, зібратися докупи, а не розпорошуватися".

"Тим більше, що два міністри змінилися (...). Думаю, зараз було б раціонально припинити коригувати склад уряду і дати завершити розпочату роботу", - сказала лідерка Ліберального руху і голова парламенту Вікторія Чміліте-Нільсен, маючи на увазі нещодавно призначених нових міністрів освіти та соціального захисту і праці.

Міністр сільського господарства Кястутіс Навіцкас і міністр охорони здоров'я Арунас Дулькіс, які в минулому зазнавали критики з боку президента, у п'ятницю сказали журналістам, що не беруться оцінювати свої шанси залишитися в кабінеті.

Президент досі не сказав конкретно, заміну яких саме міністрів він хотів би побачити в процесі перепризначення уряду.

Пообіцявши продовжити роботу зі створення заможної держави та боротьбу із соціальним відчуженням, 60-річний економіст Науседа здобув перемогу на президентських виборах у травні, перемігши у другому турі прем'єр-міністра Шимоніте.

Науседа обійматиме посаду президента до 2029 року. Вперше він обійняв посаду глави держави 2019 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Радники Трампа визнають, що мирна угода щодо України може бути досягнута через місяці, а не 24 години - ЗМІ

Президент Польщі: Сподіваюся, що Україна буде забезпечена боєприпасами протягом 2025 року

Зеленський: Найсильнішою підтримкою української армії було б виділити $250 млрд заморожених росактивів

Дуда попросив Зеленського розглянути можливість присутності на потенційних переговорах про мир представника Польщі

Друге засідання Робочої групи України та Польщі з історичних питань заплановано на січень - заява

Дуда: Членство України в НАТО, ймовірно, стане можливим після закінчення війни, але я однозначно за запрошення вступити до Альянсу

Унаслідок ворожого авіаудару по багатоповерхівці в Краматорську поранено 9 осіб - МВС

Сметанін: Розпочато відбір претендентів на голову Держкосмосу України

Глави МЗС України та Сомалі наголосили на необхідності встановлення дипломатичних відносин між країнами

Колишню військовослужбовицю з Миколаєва, яка працювала на ворожу розвідку, засуджено до 15 років в'язниці - СБУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА