У використовуваних РФ ракетах і безпілотниках містяться іноземні компоненти щонайменше з 19 країн - генпрокурор
У ракетах і безпілотниках, які використовує РФ для атак на мирні міста, містяться іноземні компоненти, вироблені щонайменше в 19 країнах світу, заявив український генеральний прокурор Андрій Костін.
Як повідомила пресслужба Офісу генпрокурора, про це він сказав на зустрічі з питань запобігання нелегальному обігу чутливих технологій, яка відбулася в Гаазі в Євроюсті. Її учасники шукали рішення, як позбавити Росію доступу до сучасних технологій, які вона застосовує, щоб створити для українців умови, непридатні для життя.
"Ракети та безпілотники, які росія використовує для щоденних атак на мирні міста і селища України, містять іноземні компоненти, вироблені щонайменше у 19 країнах світу. Це Китай, Південна Корея, Німеччина, Велика Британія, Японія, Нідерланди, Швейцарія, Тайвань, США та інші", - сказав Костін.
Костін повідомив, що наразі триває пошук рішення, як позбавити Росію доступу до сучасних технологій, які вона застосовує, щоб створити для українців умови, непридатні для життя.
"Вкрай важливо розробити комплексну політику запобігання нелегальному обігу технологій та посилити механізми відповідальності для причетних до такої діяльності", - зазначив він.
На думку генпрокурора, невід'ємною частиною цих зусиль має стати криміналізація транспортування, продажу, купівлі, доставки або інших дій, пов'язаних із постачанням технологічних товарів юридичним і фізичним особам, які перебувають під санкціями.
"Ми високо цінуємо роботу Disruptive Technology Strike Force, створеної Міністерством юстиції та Міністерством торгівлі США, а також санкції, запроваджені ЄС, США, Великою Британією та Японією щодо товарів подвійного призначення та сучасних технологій, які може використовувати російська оборонна промисловість. Ми також вітаємо 14-й пакет санкцій ЄС, який обмежує експорт дев'яти додаткових товарів подвійного призначення та передових технологій і запроваджує суворіші обмеження щодо 61 суб'єкта господарювання, заснованого в росії та третіх країнах", - написав Костін.