16:11 07.11.2024

Уряд розглядає всі можливі варіанти зниження впливу СВАМ на українських виробників - глава Мінприроди

2 хв читати
Уряд розглядає всі можливі варіанти зниження впливу СВАМ на українських виробників - глава Мінприроди

Уряд України для мінімізації впливу CBAM (Carbon Border Adjustment Mechanism) на українських виробників розглядає всі можливі варіанти взаємодії з Євросоюзом, зокрема питання тимчасового виключення українського експорту з цього механізму через інструмент форс-мажору, повідомила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук.

"Уряд розглядає всі можливі механізми взаємодії з ЄС щодо мінімізації впливу CBAM. Зокрема, опрацьовується питання тимчасового виключення українського експорту з CBAM відповідно до пункту 7 статті 30 Регламенту 2023/956, що передбачає таку можливість через механізм форс-мажору. Ведемо переговори окремо по кожному сектору", - сказала вона в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

При цьому Гринчук зазначила, що, наприклад, електроенергетику взагалі може бути виключено з-під CBAM у разі відновлення експорту електроенергії, тому що вже відбулася інтеграція в ENTSO-E.

Водночас міністерка, відповідаючи на запитання, на що зараз мають орієнтуватися українські експортери, звернула увагу, що в самому ЄС тривають дискусії щодо дії CBAM.

"Але і в ЄС тривають дискусії щодо покриття секторів, де буде запроваджено CBAM і кого він зачепить найбільше. Навіть тут можна очікувати змін із огляду на новий склад Єврокомісії. Утім, мета довгострокова є, до неї рухаємося і ми, і країни ЄС, і вся міжнародна спільнота", - наголосила Гринчук.

Загалом, за її словами, для мінімізації впливу CBAM потрібно працювати над національними механізмами - це і система моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів (МЗР), і система торгівлі квотами на ці викиди (СТВ).

"Найближчими роками ми запровадимо СТВ. Маємо створити робочий механізм, який допомагатиме ринковому регулюванню викидів парникових газів. Ми вже заклали основу СТВ - створили систему моніторингу, звітності та верифікації викидів. Попри те, що надання бізнесом інформації в систему було добровільним, дуже відповідально підійшли до звіту", - пояснила міністр.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Міненерго не вважає провалом результати "зелених" аукціонів-2024

"Зелені" аукціони 2025 року можуть стартувати вже в березні - постанова уряду

У Кривому Розі занепокоєні викидами в атмосферу і мають намір сприяти переходу на "зелену" металургію

НКРЕКП розширила реєстр гарантій походження е/е з ВДЕ до 1050 компаній

Україна й Азербайджан домовилися про співпрацю в питаннях захисту довкілля

Фонд декарбонізації видав перші кредити на 21 млн грн і розглядає ще на 320 млн грн - голова правління

На другому "зеленому" аукціоні "ГарПоку" інвестори розподілили 2 МВт з виставлених 11 МВт

НКРЕКП дозволила "Енергоатому" створити обліковий запис у реєстрі гарантій походження е/е з ВДЕ

Міндовкілля та KPMG Ukraine започаткували партнерство, яке спростить інвестування в "зелені" технології

Фонд енергоефективності підвищив до 2 млн грн грант по "ГрінДім" на встановлення СЕС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА