19:10 13.11.2020

Український бізнес вбачає і виклики, і можливості від Green Deal - глава комітету ЄБА

2 хв читати
Український бізнес вбачає і виклики, і можливості від Green Deal - глава комітету ЄБА

Український бізнес вбачає і виклики, і можливості в упровадженні European Green Deal, вважає координатор комітету промислової екології та сталого розвитку Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА) Ольга Бойко.

"Позиція українського бізнесу: однозначно ми підтримуємо впровадження європейського зеленого курсу й залучення України до нього. І оцінюємо його двояко: бачимо в ньому і виклики, і можливості", - сказала вона на дискусії "Green Deal: вплив на Україну та її бізнес", організованій агентством "Інтерфакс-Україна" та його спецпроектом "Енергореформа" в четвер.

Говорячи про виклики, Бойко зазначила, що недостатньо лише декларувати певні принципи або зобов'язання, важливо подумати також про їх імплементацію. "Зазвичай від імені держави щось декларує і бере на себе зобов'язання уряд, а виконувати все доводиться бізнесу", - пояснила вона.

При цьому координатор комітету наголосила, що якщо українська промисловість не братиме участі, зокрема, в екомодернізації, то вона справді ризикує потрапити під негативний вплив планованого податкового регулювання, пов'язаного з упровадженням податку на вуглець при експорті товарів з України до ЄС.

"Ми приблизно підрахували, що це може коштувати українському бізнесу понад EUR550 млн. Це дуже велика цифра. Чому? Тому що 94% цієї суми доведеться платити саме металургійному й енергетичному секторам, оскільки вони через свою енергоємність будуть найвразливішими в разі цих змін", - роз'яснила Бойко.

За її словами, металургійна промисловість найменше готова до впровадження "зеленого" курсу, значно поступаючись за рівнем модернізації європейським компаніям, які вже дуже давно займаються цим питанням, зокрема й за підтримки уряду.

"Наші компанії змушені залучати власні кошти на модернізацію, тому дуже важливі джерела фінансування "зеленого" переходу. Європа виділяє на це EUR1 трлн, і тут виникає питання, що запропонує наш уряд для підтримки українського бізнесу", - сказала Бойко.

При цьому вона зазначила, що органи української влади розуміють нагальність і важливість діалогу між Україною і ЄС і дослухаються до позиції бізнесу.

Вона висловила сподівання, що завдяки цьому Україна може розглядатися як країна, яка "отримає певні індивідуальні умови або так званий диференційований підхід до впровадження заходів у рамках Європейського зеленого курсу".

Як повідомлялося, на дискусії "Green Deal: вплив на Україну та її бізнес" міністр-радник Представництва ЄС в Україні Торстен Воллерт зазначив, що шляхи вирішення проблеми викидів вуглекислого газу в атмосферу Євросоюз уже обговорює разом з Україною, наголосивши, що "Україна - це найперший партнер ЄС, що не є його членом, де триває такий діалог і де це обговорюється".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Уряд дозволив продаж "зеленої" е/е на термін більше ніж місяць й упорядкував участь КП в аукціонах за двосторонніми договорами

Audi вироблятиме лише електромобілі з 2033 року

Кулеба про зелену енергетику: Це нові можливості для України

Модернізація ТЕС коштуватиме Україні до 2031 р. на EUR5,2 млрд дорожче за їх виведення - Wärtsilä Energy

Поточна модель підтримки домашніх СЕС призводить до численних зловживань і підлягає перегляду

Мінстратегпром розпочав реалізацію проекту створення екологічного індустріального парку в Кривому Розі

Україні в найближчі 30-40 років загрожує опустелювання великих територій - міністр екології

ЄС і США створять робочу групу для боротьби зі зміною клімату

Нідерландська Bontrup планує інвестувати EUR50 млн в енергопроекти в Чорнобильській зоні - Мінекономіки

Мінекономіки визначило 5 кластерів розвитку економіки України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА