17:34 18.12.2020

Україна не має іншого виходу, як паралельно з Європою реалізовувати European Green Deal - посол України при ЄС

2 хв читати
Україна не має іншого виходу, як паралельно з Європою реалізовувати European Green Deal - посол України при ЄС

Посол України при ЄС Микола Точицький вважає, що Україна не має іншого виходу, як брати активну участь у реалізації European Green Deal, своєчасно підключившись до цього процесу.

"У нас немає іншого виходу, як слідувати в ногу з нашими європейськими партнерами в реалізації "зеленого" переходу, оскільки в іншому випадку ми залишимося на узбіччі європейських ринків", - сказав Точицький під час онлайн-конференції "European Green Deal та український бізнес: шанс чи загроза?" у п'ятницю.

За його словами, єдиною загрозою для України у рамках European Green Deal є не взяти до уваги, що "це наша стратегія - бути з нашими європейськими партнерами в авангарді просування цієї концепції".

При цьому він зазначив, що позитивним сигналом є зустрічі на постійній основі керівництва Єврокомісії та України щодо реалізації "зеленого" переходу.

"Наразі віце-прем'єр ЄС Франс Тіммерманс веде повноцінні щомісячні зустрічі з українським прем'єр-міністром Денисом Шмигалем та іншими людьми в уряді, які цим займаються, для того, щоб ми своєчасно, паралельно з ЄС реалізовували стратегію Європейського зеленого курсу", - зазначив Точицький, звернувши увагу, що Україна як країна, що має угоду про асоціацію з ЄС, не лише розділяє стратегію "зеленого" переходу, а й зобов'язана брати участь у ній.

На думку посла, Україна має великі шанси в "зеленому" переході, якщо прийме його філософію та скористається тими можливостями, які їй надасть ЄС, зокрема щодо малого та середнього бізнесу.

"Малий і середній бізнес і в Україні, і в Європі побоюється цього переходу. І ми маємо використовувати всі можливості, які представляє ЄК, щоб навчити наш бізнес правильно використовувати гранти, наукові програми, програми для стартапів, щоб перехід був якісним і високоефективним", - висловив думку Точицький.

За його словами, також необхідно використовувати всі можливості для екологізації транспорту, оскільки з часом вона буде компенсована, і для відповідних перетворень у виробництві сільгосппродукції, враховуючи, що вона становить 40% обсягу торгівлі з ЄС.

Крім цього, Точицький акцентував увагу на важливості своєчасного підключення до процесу реалізації "зеленого" переходу на місцевому рівні.

Як повідомлялося, міністр-радник Представництва ЄС в Україні Торстен Воллерт зазначив, що шляхи вирішення проблеми викидів вуглекислого газу в атмосферу Євросоюз вже обговорює разом із Україною, наголосивши, що "Україна - це найперший партнер ЄС, який не є його членом, де триває такий діалог і де це обговорюється".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА