15:54 06.05.2021

Мінекології оптимізувало видачу дозволів на викиди забруднювальних речовин

2 хв читати
Мінекології оптимізувало видачу дозволів на викиди забруднювальних речовин

Типову інформаційну карту державної послуги з видачі дозволів на викиди забруднювальних речовин, що дасть змогу спростити процедуру й забезпечити її прозорість, затверджено наказом Міністерства захисту довкілля і природних ресурсів від 30 березня 2021 року №297, повідомило відомство на сайті в четвер.

Зазначається, що видача дозволів на викиди забруднювальних речовин має здійснюватися за єдиними принципами та уніфікованими підходами, незалежно від того, куди звертається суб’єкт господарювання – у міністерство чи обласну державну адміністрацію. Впровадження типової картки держпослуги зобов'яже облдержадміністрації в найкоротші терміни привести свої розпорядчі документи у відповідність до наказу міністерства.

Мінекології уточнило, що раніше в кожного постачальника дозволів на викиди забруднювальних речовин були затверджені власні інформаційні картки, які могли відрізнятися одна від одної. Це призводило до ситуацій, коли в різних куточках України для отримання однієї і тієї самої послуги суб'єкти господарювання збирали різні за обсягом пакети документів. Уніфікація цієї держпослуги з усієї території країни усуває можливі маніпуляції при отриманні дозволів.

Міністерство уточнило, що документ розроблено з метою належної реалізації положень законів "Про охорону атмосферного повітря", "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", "Про адміністративні послуги".

Як повідомлялося, Мінекології в грудні 2020 року підготувало законопроект про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) про значне підвищення штрафів у сфері екології. Посилення стосується передусім браконьєрства, а також злочинів посадовців щодо забруднення атмосферного повітря, води, управління відходами. В більшості випадків розмір штрафів не переглядався з 1997 року і залишається на дуже низькому рівні, наприклад, 17 грн або 32 грн.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ЄС і США створять робочу групу для боротьби зі зміною клімату

Нідерландська Bontrup планує інвестувати EUR50 млн в енергопроекти в Чорнобильській зоні - Мінекономіки

Мінекономіки визначило 5 кластерів розвитку економіки України

Наступний раунд переговорів з ЄС щодо Green Deal відбудеться у вересні - Стефанішина

Кулеба обговорив із німецьким бізнесом інвестиції в "зелену" енергетику України

Синхронізація з Європейською енергетичною системою відкриє нові перспективи для розвитку "зеленої енергетики" в Україні - Шмигаль

Бюджет проекту з висадки дерев "Зелена країна" становитиме 2 млрд грн - глава Мінприроди

Зеленський підписав указ про збільшення кількості лісів в Україні

Зеленський: В Україні буде виконано аудит очищення питної води та водних надр

Зеленський підписав закон про заборону безкоштовного розповсюдження пластикових пакетів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА