Інтерфакс-Україна
15:54 06.05.2021

Мінекології оптимізувало видачу дозволів на викиди забруднювальних речовин

2 хв читати
Мінекології оптимізувало видачу дозволів на викиди забруднювальних речовин

Типову інформаційну карту державної послуги з видачі дозволів на викиди забруднювальних речовин, що дасть змогу спростити процедуру й забезпечити її прозорість, затверджено наказом Міністерства захисту довкілля і природних ресурсів від 30 березня 2021 року №297, повідомило відомство на сайті в четвер.

Зазначається, що видача дозволів на викиди забруднювальних речовин має здійснюватися за єдиними принципами та уніфікованими підходами, незалежно від того, куди звертається суб’єкт господарювання – у міністерство чи обласну державну адміністрацію. Впровадження типової картки держпослуги зобов'яже облдержадміністрації в найкоротші терміни привести свої розпорядчі документи у відповідність до наказу міністерства.

Мінекології уточнило, що раніше в кожного постачальника дозволів на викиди забруднювальних речовин були затверджені власні інформаційні картки, які могли відрізнятися одна від одної. Це призводило до ситуацій, коли в різних куточках України для отримання однієї і тієї самої послуги суб'єкти господарювання збирали різні за обсягом пакети документів. Уніфікація цієї держпослуги з усієї території країни усуває можливі маніпуляції при отриманні дозволів.

Міністерство уточнило, що документ розроблено з метою належної реалізації положень законів "Про охорону атмосферного повітря", "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", "Про адміністративні послуги".

Як повідомлялося, Мінекології в грудні 2020 року підготувало законопроект про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) про значне підвищення штрафів у сфері екології. Посилення стосується передусім браконьєрства, а також злочинів посадовців щодо забруднення атмосферного повітря, води, управління відходами. В більшості випадків розмір штрафів не переглядався з 1997 року і залишається на дуже низькому рівні, наприклад, 17 грн або 32 грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

UNIT.City розпочав будівництво власної СЕС 1,3 МВт для підвищення автономності

ОККО Group планує запустити на повну біоетанольний завод у ІІІ кв.-2026 – СЕО

Реалізація плану з енергетики та клімату до 2030р потребує $40 млрд – DIXI Group

Проєкт 1,5 ГВт ВЕС на Закарпатті займе до 5 років – СЕО "Вітряні парки України"

У виробника вітротурбін "ФВТ" та на зведенні ВЕС на Закарпатті вже працює майже 20% місцевого населення – СЕО

Біометан з України конкурентоспроможний, але є низка загроз цьому – енергоексперт Занєвич

Глава Міндовкілля: Оновлена СНВР фокусується на відновлені екосистем, ВДЕ та інноваційних технологіях

ВДЕ-генерація в Україні освоїла менше 10% придатних для неї територій – топ-менеджер Ощаду

Потужність офшорних вітряків у світі зросте на 19 ГВт у 2025 році - Rystad

ЄК допоможе Україні в закупівлі природного газу та розвитку відновлюваних газів – пакет підтримки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА