11:54 25.05.2021

Шмигаль та Керрі обговорили досягнення кліматичної нейтральності

2 хв читати
Шмигаль та Керрі обговорили досягнення кліматичної нейтральності

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль та Спеціальний посланник Президента США з питань клімату Джон Керрі обговорили енергетичну безпеку, а також співпрацю у сфері відновлюваної енергетики та зеленого переходу.

Відповідно до прес-релізу Кабінету Міністрів, глава уряду наголосив на важливості стратегічної співпраці України та США і висловив сподівання, що вона також охоплюватиме співпрацю в боротьбі зі зміною клімату.

Прем'єр-міністр зазначив, що Україна ставить перед собою масштабні цілі у сфері боротьби зі змінами клімату.

"Україна відповідально ставиться до оголошення своєї кліматичної цілі. У межах розроблення Другого національно визначеного внеску України до Паризької угоди відбуваються активні обговорення між міністерствами, бізнесом, громадськістю, адже ми прагнемо взяти таке зобов’язання, що буде амбітним, але водночас реалістичним і досяжним", - сказав глава уряду.

За словами прем'єр-міністра, досягнення кліматичної нейтральності потребує одночасних проектів в інфраструктурі, освіті, озелененні, управлінні відходами тощо. Він додав, що Україна готова спільно з США працювати над різними проектами, що стосуються змін клімату та розвитку "зеленої" економіки на основі нових технологій.

Крім того, Шмигаль та Керрі обговорили питання енергетичної безпеки. Глава уряду зазначив, що на тимчасово окупованих українських територіях вже закриті десятки вугільних шахт без дотримання екологічних процедур, що загрожує безпеці регіону.

Прем'єр-міністр наголосив, що на деяких об'єктах є ризик потрапляння забрудненої радіацією води до питних горизонтів, і через річкову систему - до Азовського моря.

"Для обстеження цієї ділянки необхідно направити експертів МАГАТЕ. Організація такої спостережної місії - це внесок у безпеку регіону. Адже на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей розташовувалось майже 1200 джерел іонізуючого випромінювання", - зазначив Шмигаль.

Глава уряду також зазначив, що на східних територіях України є простір для створення нової економіки, заснованої на кліматичній нейтральності.

"Ця територія багата сировиною, там є кваліфіковані кадри. Там може бути створений кластер сучасних виробництв. В уряді вже розробляють відповідну стратегію, ціллю якої є створення особливих стимулів для інвесторів", - наголосив прем'єр-міністр і додав, що участь США у цих проектах могла б стати прикладом для світу.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

McDonald's в Україні відправляє на переробку майже 200 тонн відходів за місяць

Разумков підписав закони, що стимулюють розвиток електротранспорту в Україні

Посли G7 вітають заяви України про зобов'язання відмовитися від вугілля та рухатися до нульових викидів СО2

ЄБРР та Оператор ГТС уклали угоду про співпрацю для розвитку водневої енергетики в Україні

Франція чинить опір створенню другої СТВ у Європі - ЗМІ

Мінінфраструктури розробляє можливість виробництва в Україні водневих автомобілів

Система моніторингу, звітності та верифікації викидів має повноцінно запрацювати у 2022 р. - Абрамовський

Викиди української промисловості зростуть на 16% до 2030 року - Абрамовський

ЧБТР занепокоєний проектом акцизу на "зелену" енергію, наполягає на виконанні Україною своїх зобов'язань

"Донбасенерго" закликає прискорити вирішення питань реконструкції та будівництва нових блоків ТЕС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА