14:38 01.06.2021

ВР ухвалила в цілому закон про заборону безоплатного розповсюдження пластикових пакетів в Україні

2 хв читати
ВР ухвалила в цілому закон про заборону безоплатного розповсюдження пластикових пакетів в Україні

Верховна Рада ухвалила в цілому закон "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України", який упроваджує поступову заборону на безоплатне розповсюдження пластикових пакетів у роздрібних магазинах, аптеках, ресторанах, кафе та інших закладах громадського харчування та надання послуг.

Відповідний законопроект №2051-1 у повторному другому читанні підтримали 297 народних депутатів за необхідних 226 голосів.

Заборона стосується поширення надтонких пластикових пакетів, а також тонких та оксорозкладних пластикових пакетів, однак не поширюється на біорозкладні пластикові пакети й надтонкі, що призначаються для упакування риби, м'яса, сипучих продуктів та льоду, зазначено на сайті Верховної Ради.

Як пояснило на сайті Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, заборона на безоплатне поширення тонких пакетів (до 50 мікрометрів) набуде чинності через дев'ять місяців після ухвалення закону. Заборона на оксорозкладні пластикові пакети почне діяти з 2022 року, а на біорозкладні й надтонкі, які є первинною упаковкою для риби, м'яса, льоду й сипучих продуктів - до 2023 року.

"Оксорозкладні (оксобіорозкладні) пластикові пакети насправді є бомбою уповільненої дії. Оскільки їх виготовляють з використанням оксодомішок. Такі домішки допомагають пакету розкладатися на мікропластік, який легко потрапляє в довкілля і воду й тим самим становить велику загрозу для здоров'я людини", - пояснило міністерство.

Водночас сам закон набуде чинності через півроку після його підписання.

Як повідомило Мінприроди, за зазначений час магазини, супермаркети, ресторани, кафе й аптеки мають повністю перейти на більш безпечні для довкілля і здоров'я людей альтернативи - пакети й сумки багаторазового використання, паперові пакети, біорозкладні пакети. Водночас підприємства мають утилізувати всі пакети, які потрапили під заборону, але залишилися в обігу. В іншому разі їх очікує штраф від 1,7 тис. до 3,4 тис. грн, за повторне порушення - 3,4 тис. - 8,5 тис. грн.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Перший аукціон на будівництво нових потужностей ВДЕ до 100 МВт може відбутися вже цього року - голова енергокомітету

Реалізація Дорожньої карти розвитку ВДЕ від Energy Community могла б прискорити "зелений" розвиток - голова АСЕУ

Норвезька компанія побудує в Естонії гігантську морську ВЕС на 1560 МВт

Шурма: Ми розблокуємо фінансування проєктів відновлюваної енергетики та проєктів металургії із "зеленої" сталі

ВДЕ ще не отримували оплати за механізмом ринкової премії - директор профільного напряму KNESS Group

Сонячні електростанції буде встановлено на 270 українських медзакладах України до кінця нинішнього року - Комітет Ради

За три роки роботи екологічних прокуратур викрито понад сотню злочинних груп, які скоювали злочини у сфері надро- та лісокористування

Байден повідомив про виділення $7 млрд на сонячну енергетику

Україні потрібні альтернативні джерела енергії - Зеленська

Мінагрополітики: Усі контрольовані Україною землі будуть засіяні, про скорочення не йдеться

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА