12:50 04.06.2021

Питання зобов'язань перед ВДЕ є пріоритетним під час розробки стратегії співпраці зі Світовим банком - віце-прем'єр

2 хв читати
Питання зобов'язань перед ВДЕ є пріоритетним під час розробки стратегії співпраці зі Світовим банком - віце-прем'єр

Питання взятих урядом України зобов'язань перед "зеленою" енергетикою розглядається як пріоритетне під час розробки нової стратегії співпраці зі Світовим банком (СБ), повідомив віце-прем'єр-міністр - міністр економіки Олексій Любченко

"Альтернативна енергетика - це справді пріоритет. Я зустрічався з головою Світового банку, що відповідає за Україну, і ми домовилися про розроблення нової п'ятирічної стратегії співпраці, оскільки попередня завершується цього року. Питання взятих зобов'язань із ВДЕ розглядається як питання номер один серед питань декарбонізації та інших, пов'язаних з екологією", - сказав він під час години запитань до уряду у Верховній Раді в п'ятницю.

За словами міністра енергетики Германа Галущенка, який був присутній на годині запитань, міністерство бачить погашення старих боргів перед ВДЕ-генерацією шляхом випуску ОВДП, а що стосується вирішення проблеми нових боргів, то, за його словами, опрацьовується механізм зміни умов роботи в ринку, "щоб нові борги не утворювалися".

Згідно з даними ДП "Гарантований покупець" на 1 червня 2021 року, оплата за придбану в 2020 році зелену електроенергію становить 66%, в 2021 році - 93% в січні-березні, 72% - в квітні й 100% за 10 днів травня.

Згідно з ресурсним законопроектом №5600, пропонується скасувати нульову ставку акцизу, що передбачає її розмір на рівні 3,2%, для електроенергії з усіх відновлюваних джерел.

Згідно з підписаним рік тому меморандуму між низкою ВДЕ-асоціацій, 40% боргів за розрахунками за зелену електроенергію, що накопичилися на 1 серпня 2020 року, мають бути погашені до кінця минулого року, а потім щокварталу в 2021 році за 15%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА