Інтерфакс-Україна
21:23 30.07.2021

Україна затвердила умови щодо скорочення до 2030 року викидів СО2 на 65%

3 хв читати
Україна затвердила умови щодо скорочення до 2030 року викидів СО2 на 65%

Україна відповідно до Оновленого (другого) національного визначеного внеску до Паризької хартії з клімату (НОВ2) затвердила умови щодо скорочення до 2030 року викидів парникових газів на 65% від рівня 1990 року.

Така мета затверджена постановою Кабінету міністрів України на позачерговому засіданні в п'ятницю.

"Кабмін затвердив Оновлений національно визначений внесок України в Паризьку хартію. Шляхом декарбонізації і розвитку ВДЕ ми маємо намір зменшити викиди парникових газів до 35% від рівня 1990 року. Україна йде пліч-о-пліч з ЄС і США у боротьбі зі зміною клімату", - написав прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на своїй сторінці в Twitter.

"Наша мета - досягти у 2030 році 35% від рівня 1990 року, більш амбіційна, ніж мета ЄС (зокрема 55%)", - написав торговий представник України - заступник міністра економіки Тарас Качка у соцмережі Facebook у п'ятницю.

Початковий внесок України в Паризьку хартію, ухвалений Кабміном у вересні 2015 року, мав на меті знизити викиди парникових газів на 40% до 2030 року, тобто до 60% від рівня 1990 року.

Показник скорочення викидів на 65% до 2030 року був отриманий виходячи з розрахунку, що в 1990 році викиди України з урахуванням землекористування та лісівництва склали 884 млн тонн. При цьому в 2019 році, згідно кадастру, викиди CO2 склали 332 млн тонн - 37,6% від рівня 1990 року.

У пояснювальній записці до проекту розпорядження Кабміну наголошується, що НОВ2 дозволить інтегрувати екологічні складові в оновлені стратегії розвитку держави, врахувати національні обставини розвитку економіки України у разі виконання міжнародних зобов'язань, підвищити імідж України на міжнародній арені та в кліматичних переговорах.

У записці також зазначається, що НОВ2 сприятиме залученню додаткових технологічних і фінансових ресурсів для модернізації та трансформації економіки на шляху реалізації Європейського "зеленого" курсу (European Green Deal) і пом'якшення наслідків зміни клімату.

Документ має бути поданий до Секретаріату Рамкової конвенції ООН про зміну клімату в рамках підготовки до 26-ї Конференції сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (COP-26), яка відбудеться 1-12 листопада в Глазго.

Раніше в інтерв'ю порталу Green Deal міністр захисту довкілля і природних ресурсів України Роман Абрамовський сказав, що процес узгодження цілей НОВ2 з бізнесом і міністерствами був надважким, зазначивши, зокрема, що з Міністерством економіки тривали найскладніші переговори.

Незважаючи на те, що початковий обсяг фінансування для виконання мети НОВ2 склав EUR102 млрд, Абрамовський зазначив, що ця цифра в результаті змінилася через зростання показника викидів у секторах енергетики (до 48 млн тонн викидів СО2 до 2030 року) і промисловості (на 16 % до 2030 року проти 2019 року).

У прес-службі Мінекології повідомили порталу Green Deal, що остаточна редакція НОВ2 і оновлені секторальні цілі будуть незабаром опубліковані на сайті Кабміну.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

UNIT.City розпочав будівництво власної СЕС 1,3 МВт для підвищення автономності

ОККО Group планує запустити на повну біоетанольний завод у ІІІ кв.-2026 – СЕО

Реалізація плану з енергетики та клімату до 2030р потребує $40 млрд – DIXI Group

Проєкт 1,5 ГВт ВЕС на Закарпатті займе до 5 років – СЕО "Вітряні парки України"

У виробника вітротурбін "ФВТ" та на зведенні ВЕС на Закарпатті вже працює майже 20% місцевого населення – СЕО

Біометан з України конкурентоспроможний, але є низка загроз цьому – енергоексперт Занєвич

Глава Міндовкілля: Оновлена СНВР фокусується на відновлені екосистем, ВДЕ та інноваційних технологіях

ВДЕ-генерація в Україні освоїла менше 10% придатних для неї територій – топ-менеджер Ощаду

Потужність офшорних вітряків у світі зросте на 19 ГВт у 2025 році - Rystad

ЄК допоможе Україні в закупівлі природного газу та розвитку відновлюваних газів – пакет підтримки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА