12:39 22.08.2021

"Нафтогаз" і RWE підписали меморандум з розвитку водневих проектів

2 хв читати
"Нафтогаз" і RWE підписали меморандум з розвитку водневих проектів

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" та німецький газовий трейдер RWE Supply&Trading підписали меморандум про взаєморозуміння, повідомляє прес-служба НАК "Нафтогаз" у неділю.

"Обидві компанії домовилися проаналізувати можливості взаємовигідної співпраці зі створення повного кола вартості "зеленого" водню і його похідних, таких як аміак, які виробляються в Україні. Йдеться, зокрема, про розвиток проектів із виробництва та зберігання зеленого водню та аміаку в Україні і їх імпорту до Німеччини", - йдеться в повідомленні.

У ньому наголошується, що цей напрям "особливо актуальний у контексті ініціативи H2Global, в межах якої німецький уряд анонсував плани підтримати імпорт до Німеччини зеленого водню, виготовленого за межами ЄС".

"Окрім того, "Нафтогаз" і RWE домовилися співпрацювати у вивченні комерційних можливостей для продажу українського зеленого водню на європейських ринках, зосередивши увагу на основних ринках RWE. Партнери також розглянуть можливість спільної взаємодії з обміну знаннями і технічних аспектів розвитку ланцюжка створення вартості зеленого водню", - наголошують у компанії.

Документ підписаний в контексті зустрічі федерального канцлера Німеччини Ангели Меркель і президента України Володимира Зеленського, і на виконання домовленостей, досягнутих між президентом і канцлером під час їх зустрічі в Берліні в липні 2021 року, повідомляє прес-служба глави держави в неділю.

Зокрема, Зеленський повідомив, що Україна має амбітний план "зеленої" трансформації і закликав німецьку сторону приєднатися до реалізації цього плану.

За його словами, Україна підтримує амбіції Євросоюзу з переходу до кліматично нейтрального розвитку до 2050 року в рамках Європейського зеленого курсу.

Водночас президент зазначив, що співпраця в секторі водневої економіки не компенсує Україні втрати від можливого запуску "Північного потоку - 2" у короткостроковій перспективі. Зате збереження транзиту газу через Україну після 2024 року дасть змогу профінансувати "зелений перехід", що в результаті зменшить залежність економіки країни від природного газу.

Зазначається, що НАК "Нафтогаз України" і німецька компанія RWE давно співпрацюють у сфері зберігання газу в українських сховищах. Також НАК періодично купує газ у цієї компанії.

Як повідомляється, робочі групи НАК "Нафтогаз України" і RWE почнуть спільну роботу в рамках меморандуму вже у вересні цього року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Шурма: Ми розблокуємо фінансування проєктів відновлюваної енергетики та проєктів металургії із "зеленої" сталі

ВДЕ ще не отримували оплати за механізмом ринкової премії - директор профільного напряму KNESS Group

Сонячні електростанції буде встановлено на 270 українських медзакладах України до кінця нинішнього року - Комітет Ради

За три роки роботи екологічних прокуратур викрито понад сотню злочинних груп, які скоювали злочини у сфері надро- та лісокористування

Байден повідомив про виділення $7 млрд на сонячну енергетику

Україні потрібні альтернативні джерела енергії - Зеленська

Мінагрополітики: Усі контрольовані Україною землі будуть засіяні, про скорочення не йдеться

Франція продовжить пошук інструментів контролю українського зерна на ринку ЄС

"ДТЕК Мережі" у 2023 р. переробив 3,5 тис. тонн відходів

"Метінвест" має намір побудувати завод в італійському Пьомбіно як один із найбільш технологічних і екологічних - СЕО

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА