13:11 09.09.2021

Найбільші у світі установки з уловлювання СО2 розпочали роботу в Ісландії

2 хв читати
Найбільші у світі установки з уловлювання СО2 розпочали роботу в Ісландії

Швейцарський стартап Climeworks AG запустив чотири великі установки для уловлювання двоокису вуглецю в одному з геотермальних парків південної Ісландії.

Як повідомляється на сайті Climeworks, установки здатні витягувати з атмосфери 4000 тонн СО2 на рік, що дорівнює викидам майже 800 бензинових автомобілів.

Технологічне рішення з уловлювання СО2, пропоноване Climeworks в Ісландії, фільтрує двоокис вуглецю з повітря з використанням геотермальної енергії. "Уловлений" вуглець потім вирушає на постійне зберігання в прилеглі шари гірських порід. Він розчиняється в воді та закачується глибоко під землю, де природним чином вступає в реакцію з навколишньою базальтовою породою з утворенням стабільних карбонатних мінералів, у такий спосіб CO2 перетворюється на камінь.

Така технологія, іменована "прямим уловлюванням", на сьогодні вважається однією з передових у сфері уловлювання парникових газів. З її допомогою витягнутий із повітря CO2 можна зберігати тисячі років.

При цьому ця розробка дає змогу створювати "вуглецеві заліки", тобто залікові одиниці за витягнутий із повітря СО2 або скорочення викидів, які купують і компанії, і фізособи, які бажають скоротити свій вуглецевий слід.

Якщо компанія не може скоротити викиди СО2 за допомогою досконаліших технологій або ефективнішого управління, вона може "передати на аутсорсинг" скорочення викидів, купуючи вуглецеві заліки. Компанія у такий спосіб оплачує скорочення викидів або уловлювання СО2 в інших місцях, компенсуючи тим самим власні викиди.

Як повідомлялося, у серпні швейцарська перестрахувальна компанія Swiss Re, одна з найбільших у галузі, уклала першу в світі довгострокову угоду з Climeworks про закупівлю обладнання для прямого уловлювання та зберігання вуглекислого газу на суму $10 млн протягом 10 років.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Перший аукціон на будівництво нових потужностей ВДЕ до 100 МВт може відбутися вже цього року - голова енергокомітету

Реалізація Дорожньої карти розвитку ВДЕ від Energy Community могла б прискорити "зелений" розвиток - голова АСЕУ

Норвезька компанія побудує в Естонії гігантську морську ВЕС на 1560 МВт

Шурма: Ми розблокуємо фінансування проєктів відновлюваної енергетики та проєктів металургії із "зеленої" сталі

ВДЕ ще не отримували оплати за механізмом ринкової премії - директор профільного напряму KNESS Group

Сонячні електростанції буде встановлено на 270 українських медзакладах України до кінця нинішнього року - Комітет Ради

За три роки роботи екологічних прокуратур викрито понад сотню злочинних груп, які скоювали злочини у сфері надро- та лісокористування

Байден повідомив про виділення $7 млрд на сонячну енергетику

Україні потрібні альтернативні джерела енергії - Зеленська

Мінагрополітики: Усі контрольовані Україною землі будуть засіяні, про скорочення не йдеться

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА