18:30 11.10.2021

Понад 30 країн світу приєдналися до ініціативи ЄС та США щодо скорочення викидів метану

2 хв читати
Понад 30 країн світу приєдналися до ініціативи ЄС та США щодо скорочення викидів метану

Європейська комісія оголосила про приєднання ще 24 країн світу (на додачу до семи країн-учасниць) до реалізації ініціативи ЄС та США "Глобальне зобов'язання щодо метану" зі скорочення глобальних викидів метану в атмосферу на 30% до 2030 року порівняно з 2020 роком.

Як повідомляється в прес-релізі Єврокомісії у понеділок, кількість усіх країн-учасниць тепер становить 59 країн.

"Завдяки цим зобов'язанням дев'ять із 20 найбільших у світі емітентів метану тепер беруть участь у "Глобальному зобов'язанні щодо метану". На них припадає 30% світових викидів метану і 60% світової економіки", - зазначено в прес-релізі ЄК.

Крім того, понад 20 благодійних організацій оголосили про спільні зобов'язання в розмірі понад $200 млн для підтримки реалізації "Глобального зобов'язання щодо метану".

Питання приєднання України до ініціативи вже обговорюється з американською стороною, повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський у Facebook у понеділок.

Як повідомлялося, 18 вересня ЄС та США оголосили про запуск у листопаді на кліматичному саміті в Глазго спільної ініціативи зі скорочення викидів метану на планеті.

Єврокомісія зазначає, що підтримка ініціативи передбачає "прихильність колективній меті зі скорочення глобальних викидів метану до 2030 року щонайменше на 30% порівняно з рівнем 2020 року. Також це означає перехід до використання "найкращих доступних методик для кількісної оцінки викидів метану" з акцентом на джерела з високим рівнем викидів.

Зазначається, що виконання таких зобов'язань, як передбачається, знизить глобальне потепління щонайменше на 0,2 градуса Цельсія до 2050 року.

Єврокомісія нагадує: метан при потраплянні в атмосферу викликає парниковий ефект. Згідно з нещодавньою доповіддю Міжурядової групи експертів зі зміни клімату, він становить "майже половину чистого підвищення глобальної середньої температури на 1 градус Цельсія з періоду доіндустріальної епохи".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Компанії Китаю ведуть переговори з талібами для доступу до покладів міді та літію в Афганістані - ЗМІ

Президентську програму з висадки 1 млрд дерев в Україні виконано на 6% у 2021 році

Індія запланувала побудувати 9 атомних реакторів до 2024 року

Молдова та Україна попросять Євросоюз здійснити експертизу впливу будівництва гідроелектростанції на річці Дністер

СБ рекомендує українському енергорегулятору включити до тарифу "Укренерго" на передачу на 2022 рік майже 11 млрд грн для розрахунків із ВДЕ

Оператори ГТС, ПСГ та "Нафтогаз" приєдналися до проекту з виробництва та експорту водню до ЄС

ФРН має відмовитися від вугільної генерації до 2030 року, виробляти 80% е/е з ВДЕ - коаліційна угода

Кабмін не затверджував мету щодо відмови від вугільної генерації до 2035 року, Міненерго має скоригувати дату – віце-прем'єр

Палата представників США схвалила законопроект про видатки в $2 трлн на клімат і соціальну сферу

Зелена енергетика: побачити можливості в невизначеності

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА