18:30 11.10.2021

Понад 30 країн світу приєдналися до ініціативи ЄС та США щодо скорочення викидів метану

2 хв читати
Понад 30 країн світу приєдналися до ініціативи ЄС та США щодо скорочення викидів метану

Європейська комісія оголосила про приєднання ще 24 країн світу (на додачу до семи країн-учасниць) до реалізації ініціативи ЄС та США "Глобальне зобов'язання щодо метану" зі скорочення глобальних викидів метану в атмосферу на 30% до 2030 року порівняно з 2020 роком.

Як повідомляється в прес-релізі Єврокомісії у понеділок, кількість усіх країн-учасниць тепер становить 59 країн.

"Завдяки цим зобов'язанням дев'ять із 20 найбільших у світі емітентів метану тепер беруть участь у "Глобальному зобов'язанні щодо метану". На них припадає 30% світових викидів метану і 60% світової економіки", - зазначено в прес-релізі ЄК.

Крім того, понад 20 благодійних організацій оголосили про спільні зобов'язання в розмірі понад $200 млн для підтримки реалізації "Глобального зобов'язання щодо метану".

Питання приєднання України до ініціативи вже обговорюється з американською стороною, повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський у Facebook у понеділок.

Як повідомлялося, 18 вересня ЄС та США оголосили про запуск у листопаді на кліматичному саміті в Глазго спільної ініціативи зі скорочення викидів метану на планеті.

Єврокомісія зазначає, що підтримка ініціативи передбачає "прихильність колективній меті зі скорочення глобальних викидів метану до 2030 року щонайменше на 30% порівняно з рівнем 2020 року. Також це означає перехід до використання "найкращих доступних методик для кількісної оцінки викидів метану" з акцентом на джерела з високим рівнем викидів.

Зазначається, що виконання таких зобов'язань, як передбачається, знизить глобальне потепління щонайменше на 0,2 градуса Цельсія до 2050 року.

Єврокомісія нагадує: метан при потраплянні в атмосферу викликає парниковий ефект. Згідно з нещодавньою доповіддю Міжурядової групи експертів зі зміни клімату, він становить "майже половину чистого підвищення глобальної середньої температури на 1 градус Цельсія з періоду доіндустріальної епохи".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

За три роки роботи екологічних прокуратур викрито понад сотню злочинних груп, які скоювали злочини у сфері надро- та лісокористування

Байден повідомив про виділення $7 млрд на сонячну енергетику

Україні потрібні альтернативні джерела енергії - Зеленська

Мінагрополітики: Усі контрольовані Україною землі будуть засіяні, про скорочення не йдеться

Франція продовжить пошук інструментів контролю українського зерна на ринку ЄС

"ДТЕК Мережі" у 2023 р. переробив 3,5 тис. тонн відходів

"Метінвест" має намір побудувати завод в італійському Пьомбіно як один із найбільш технологічних і екологічних - СЕО

"Інтерпайп" розраховує збільшити постачання до ЄС після початку роботи ринку за правилами Green Deal - топменеджер

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт про відкриття експорту біометану - депутат

Ощадбанк візьме участь у фінансуванні ВЕС 520 МВт на заході України - заступник голови

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА