Інтерфакс-Україна
19:27 25.10.2021

Держекоінспекція: Скидання забруднювальних речовин вище норми і відсутність дозволів - найбільш часті порушення підприємств-водокористувачів

2 хв читати
Держекоінспекція: Скидання забруднювальних речовин вище норми і відсутність дозволів - найбільш часті порушення підприємств-водокористувачів

Державна екологічна інспекція (ДЕІ) назвала найбільш часті порушення, що зустрічаються під час здійснення масштабних перевірок водокористувачів: скидання забруднювальних речовин із перевищенням нормативів і відсутність дозволів, повідомляється в прес-релізі ДЕІ з посиланням на голову відомства Андрія Мальованого.

Ці та інші порушення зафіксувала Держекоінспекція, перевіривши 71 підприємство, яке здійснює водокористування.

Голова ДЕІ зазначив, що найчастіше під час перевірок фіксують такі порушення: експлуатація водогосподарських споруд із недотриманням нормативних вимог; водокористування або скидання забруднювальних речовин у водні об'єкти без дозвільних документів; перевищення гранично допустимих концентрацій забруднювальних речовин у скидах.

"Загалом Держекоінспекція проведе позапланові заходи контролю на більше ніж 500 об’єктах у всій Україні. За результатами перевірок ДЕІ притягатиме порушників до відповідальності. Йдеться про анулювання дозволів на спецводокористування та користування надрами, обмеження чи зупинення діяльності підприємств через суд тощо", - пояснив Мальований.

За його словами, більшість зі суб'єктів господарювання, які перевіряє ДЕІ, - міські комунальні підприємства: КП "Луцькводоканал", КП "Водоканал м. Ужгорода", КП "Полтававодоканал" тощо. Також здійснюються заходи контролю на підприємствах, що генерують шахтні води - вже завершено перевірку держпідприємства "Шахтоуправління "Південнодонбаське №1" у Донецькій області й триває інспекція ПрАТ "Суха Балка" (Кривий Ріг).

Як повідомлялося, Держекоінспекція продовжує позапланові перевірки підприємств, що здійснюють водокористування, за дорученням прем'єр-міністра Дениса Шмигаля та на виконання рішення Ради нацбезпеки і оборони України з водної безпеки держави. Наразі позапланові заходи контролю вже завершено на 71 підприємстві. Перевірки тривають іще на 65 об'єктах.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

UNIT.City розпочав будівництво власної СЕС 1,3 МВт для підвищення автономності

ОККО Group планує запустити на повну біоетанольний завод у ІІІ кв.-2026 – СЕО

Реалізація плану з енергетики та клімату до 2030р потребує $40 млрд – DIXI Group

Проєкт 1,5 ГВт ВЕС на Закарпатті займе до 5 років – СЕО "Вітряні парки України"

У виробника вітротурбін "ФВТ" та на зведенні ВЕС на Закарпатті вже працює майже 20% місцевого населення – СЕО

Біометан з України конкурентоспроможний, але є низка загроз цьому – енергоексперт Занєвич

Глава Міндовкілля: Оновлена СНВР фокусується на відновлені екосистем, ВДЕ та інноваційних технологіях

ВДЕ-генерація в Україні освоїла менше 10% придатних для неї територій – топ-менеджер Ощаду

Потужність офшорних вітряків у світі зросте на 19 ГВт у 2025 році - Rystad

ЄК допоможе Україні в закупівлі природного газу та розвитку відновлюваних газів – пакет підтримки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА