Інтерфакс-Україна
10:11 26.10.2021

Концентрація парникових газів в атмосфері у 2020 році сягнула рекорду - ООН

2 хв читати
Концентрація парникових газів в атмосфері у 2020 році сягнула рекорду - ООН

Концентрація в атмосфері парникових газів, що утримують тепло, у 2020 році досягла нового рекорду, незважаючи на тимчасове зниження викидів під час пандемії коронавірусу COVID-19, йдеться в бюлетені, поширеному Всесвітньою метеорологічною організацією (ВМО; спеціалізована установа ООН).

"У 2020 році концентрація вуглекислого газу CO2 досягла 413,2 частки на мільйон, а це 149% від доіндустріального рівня. Концентрація метану становила 262%, а закису азоту (N2O) - 123% від рівнів 1750 року, коли діяльність людини лише почала порушувати природну рівновагу на Землі", - наголошується у заяві до бюлетеня.

Отже, заявляють експерти, тимчасове зниження нових викидів через запроваджені в країнах локдауни протягом минулого року внаслідок пандемії COVID-19 не мало жодного значущого ефекту на рівень концентрації парникових газів в атмосфері або темпи їх зростання.

Крім того, експерти зазначають, що "з урахуванням довгого життя молекул CO2, навіть якщо викиди і буде різко скорочено до чистого нульового рівня, нинішній рівень температури зберігатиметься ще протягом кількох десятиліть".

Вони прогнозують, що зростання концентрації парникових газів обернеться для людей не лише глобальним потеплінням, а й зростанням кількості екстремальних погодних явищ: спеки, злив, підвищенням рівня моря й окисленням океану, таненням льоду, і все це призведе до негативних соціально-економічних наслідків.

Генеральний секретар організації Петтері Таалас заявив, що "за нинішніх темпів зростання концентрації парникових газів до кінця століття підвищення температури може значно перевищити цільові показники Паризької угоди в 1,5-2 градуси за Цельсієм вище за доіндустріальні рівні". "Ми значно відхилилися від курсу", - додав він, висловивши сподівання, що під час майбутньої конференції з клімату країни візьмуть на себе нові зобов'язання щодо скорочення викидів.

Також експерти попередили, що половину викидів поглинають океани та наземні екосистеми, однак у майбутньому їхня здатність бути "буфером" у боротьбі з підвищенням температур знижуватиметься.

Конференція ООН зі зміни клімату, організована Великою Британією та Італією, відбудеться у Глазго 31 жовтня – 12 листопада 2021 року.

Паризька угода - міжнародний договір, ухвалений у 2015 році, основним завданням якого є утримання приросту глобальної середньої температури нижче за 2 градуси за Цельсієм та прагнення обмежити до 1,5 градуса за Цельсієм.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

UNIT.City розпочав будівництво власної СЕС 1,3 МВт для підвищення автономності

ОККО Group планує запустити на повну біоетанольний завод у ІІІ кв.-2026 – СЕО

Реалізація плану з енергетики та клімату до 2030р потребує $40 млрд – DIXI Group

Проєкт 1,5 ГВт ВЕС на Закарпатті займе до 5 років – СЕО "Вітряні парки України"

У виробника вітротурбін "ФВТ" та на зведенні ВЕС на Закарпатті вже працює майже 20% місцевого населення – СЕО

Біометан з України конкурентоспроможний, але є низка загроз цьому – енергоексперт Занєвич

Глава Міндовкілля: Оновлена СНВР фокусується на відновлені екосистем, ВДЕ та інноваційних технологіях

ВДЕ-генерація в Україні освоїла менше 10% придатних для неї територій – топ-менеджер Ощаду

Потужність офшорних вітряків у світі зросте на 19 ГВт у 2025 році - Rystad

ЄК допоможе Україні в закупівлі природного газу та розвитку відновлюваних газів – пакет підтримки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА