15:52 26.10.2021

Виробництво біометану в АПК може посилити енергонезалежність України – Мінагрополітики

2 хв читати
Виробництво біометану в АПК може посилити енергонезалежність України – Мінагрополітики

Реалізація сільськогосподарської продукції та залишків її виробництва для роботи біогазових установок може стати гарантом енергетичної безпеки держави, аграрний сектор може суттєво посилити НАК "Нафтогаз України" з погляду енергонезалежності.

Як повідомляється на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства у вівторок із посиланням на главу відомства Романа Лещенка, ухвалення Верховною Радою минулого тижня в цілому законопроекту №5464 "Про внесення змін до закону України "Про альтернативні види палива" щодо розвитку виробництва біометану" дає Україні всі шанси стати центром із виробництва та постачання біометану, а також джерелом енергетичної безпеки для Європи.

"В умовах дуже дорогих енергоресурсів - газу та електроенергії - не тільки продовольча безпека, а й енергобезпека неможлива без агросектора. Особливо важливо, що все це повністю відповідає зобов'язанням України перед ЄС у рамках Європейського зеленого курсу (European Green Deal)", - наводяться в повідомленні слова міністра.

Лещенко зазначив, що розвиток ринку біометану дасть змогу українським аграріям отримати альтернативне джерело енергії за рахунок відходів і вторинних продуктів власного виробництва, і в результаті використати біометан замість природного газу для виробництва теплової та електричної енергії, а також як паливо для транспорту та сировину для хімічної індустрії.

Як повідомлялося, ухвалений ВР законопроект №5464 регламентує поняття "біометан" як "біогаз", який за своїми фізико-технічними характеристиками відповідає нормативно-правовим актам про природний газ для подання в газорозподільні та газотранспортні мережі або для використання як моторне паливо.

Крім того, документ передбачає створення реєстру біометану для його обліку, встановлює порядок формування гарантій походження біометану.

За даними Біоенергетичної асоціації України, потенціал виробництва біометану в Україні становить 8 млрд куб. м на рік, що відповідає 25% внутрішнього споживання газу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Перший аукціон на будівництво нових потужностей ВДЕ до 100 МВт може відбутися вже цього року - голова енергокомітету

Реалізація Дорожньої карти розвитку ВДЕ від Energy Community могла б прискорити "зелений" розвиток - голова АСЕУ

Норвезька компанія побудує в Естонії гігантську морську ВЕС на 1560 МВт

Шурма: Ми розблокуємо фінансування проєктів відновлюваної енергетики та проєктів металургії із "зеленої" сталі

ВДЕ ще не отримували оплати за механізмом ринкової премії - директор профільного напряму KNESS Group

Сонячні електростанції буде встановлено на 270 українських медзакладах України до кінця нинішнього року - Комітет Ради

За три роки роботи екологічних прокуратур викрито понад сотню злочинних груп, які скоювали злочини у сфері надро- та лісокористування

Байден повідомив про виділення $7 млрд на сонячну енергетику

Україні потрібні альтернативні джерела енергії - Зеленська

Мінагрополітики: Усі контрольовані Україною землі будуть засіяні, про скорочення не йдеться

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА