16:26 30.11.2021

Молдова та Україна попросять Євросоюз здійснити експертизу впливу будівництва гідроелектростанції на річці Дністер

2 хв читати
Молдова та Україна попросять Євросоюз здійснити експертизу впливу будівництва гідроелектростанції на річці Дністер

Молдова та Україна скерують до Євросоюзу звернення з проханням здійснити експертизу впливу будівництва гідроелектростанції на річці Дністер, заявив міністр закордонних справ та європейської інтеграції Молдови Ніку Попеску на прес-конференції у вівторок.

Він зазначив, що це питання перебуває під пильною увагою молдавської влади, яка хоче, щоб "Євросоюз брав участь у переговорах між Молдовою та Україною щодо експлуатації річки Дністер".

Ми обговорюємо це питання і з нашими колегами з України, і з партнерами з ЄС. Наразі ми разом з Україною обговорюємо підготовку спільного звернення до ЄС з проханням здійснити екологічну експертизу впливу гідроелектростанції на річку Дністер. Також ми просимо допомогти Молдові та Україні знайти рішення проблем, які вже спостерігаються навколо Дністра", - сказав Попеску.

Він висловив сподівання, що протягом декількох тижнів Кишинів та Київ досягнуть угоди та підготують звернення до ЄС.

"Щойно ми скеруємо це звернення до ЄС, ми налагодимо діалог щодо екологічної ситуації з річкою Дністер уже за участю ЄС, щоб мінімізувати проблеми у цьому районі", - сказав Попеску.

Він зазначив, що українська сторона "також зацікавлена у вирішенні цієї проблеми, оскільки будівництво гідростанції на Дністрі негативно позначилося і на громадянах, які проживають в Україні".

Раніше президент Молдови Майя Санду зазначила, що проблему будівництва ДРЕС на Дністрі нещодавно обговорювали на найвищому рівні у Брюсселі.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА