15:55 20.01.2022

ЄС споживає майже чверть енергії з відновлюваних джерел – Eurostat

2 хв читати
ЄС споживає майже чверть енергії з відновлюваних джерел – Eurostat

Відновлювані джерела енергії (ВДЕ) у 2020 році задовольнили потреби Євросоюзу в енергії на 22,1%, їх частка в енергобалансі продовжує зростати в міру активізації «зеленого» переходу в рамках стратегії Green Deal, свідчать дані Статистичного управління ЄС (Eurostat), з якими ознайомився портал Green Deal.

Eurostat визначає в якості ВДЕ енергію сонця та вітру, гідроенергію та енергію припливів, геотермальну енергію, тепло навколишнього середовища, біопаливо, а також енергію, яка отримується внаслідок утилізації сміття.

Як зазначено у доповіді, ЄС перевиконав цільовий показник за часткою ВДЕ на 2 в.п. до 2020 року. Йдеться про енергоспоживання у сферах електрогенерації, транспорту, опалення та охолодження будівель.

Eurostat зазначає, що всі країни, окрім Франції, виконали чи перевиконали свої національні цільові показники на 2020 рік. Франція, зокрема, де у 2020 році 19,1% енергії споживалося з ВДЕ, не змогла довести їх частку в енергоспоживання до 23%.

Країни-лідери з енергоспоживання із ВДЕ: Швеція (60,1%), Фінляндія (43,8%), Латвія (42,1%). Найменша частка ВДЕ в енергоспоживання зафіксована в Мальті (10,7%), у Люксембурзі (11,7%) та Бельгії (13%).

Крім того, в Eurostat зазначають, що у 2020 році з відновлюваних джерел було спожито 37,5% усієї електроенергії. При цьому вітряні електростанції та гідроелектростанції виробили 69% відновлюваної електроенергії (36%+33%), сонячні – 14%, тоді як на частку біоенергетики та інших ВДЕ припало по 8%.

Країни-лідери із споживання електроенергії з ВДЕ: Австрія (78,2%), Швеція (74,5%), Данія (65,3%), Португалія (58%), а також Латвія (53,4%). Найменша частка ВДЕ в електроспоживанні спостерігається в Мальті (9,5%), Угорщині (11,9%), Кіпрі (12%), Люксембурзі (13,9%) та Чехії (14,8%).

Eurostat також згадує про електроспоживання в країнах-членах Європейської асоціації вільної торгівлі, які не входять до складу ЄС, але мають доступ до єдиного європейського ринку. Так, у Норвегії та Ісландії частка ВДЕ-генерації перевищує споживання. Таким чином, ці країни споживають 100% електроенергії із ВДЕ. При цьому частка ВДЕ у загальному енергоспоживання Норвегії та Ісландії становить 77,4% та 83,7% відповідно.

Крім цього, аналітики Eurostat зазначають, що Євросоюзу вдалося виконати мету у сфері «озеленення» транспортної галузі. Так, у 2020 році 10,2% енергії у сфері транспорту споживалося з ВДЕ, на 0,2 в.п. більше, ніж планувалося. Йдеться про споживання рідкого біопалива, водню, біометану, «зеленої» електроенергії та інших.

Серед країн, що лідирують з точки зору «озеленення» транспорту, виділяється Швеція, де транспорт споживає 31,9% енергії з ВДЕ, Фінляндія (13,4%), Нідерланди (12,6%), тоді як унизу списку розташувалися Греція (5,3%), Литва (5,5%), Польща та Хорватія (6,6%).

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Агресор вже скоїв 231 злочин проти українського довкілля - Мінприроди

ЄК підготувала план підвищення енергобезпеки Європи вартістю EUR195 млрд

Змінився керівник ДТЕК ВДЕ

Рівень розрахунків "ГарПоку" з ВДЕ-виробниками за лютий-березень становить 19-20% – керівник підприємства

Відпуск "зеленої" е/е за перший місяць війни знизився на 8,4% - глава "ГарПоку"

Україна до кінця 2024 р. створить інтегровану систему радіаційного моніторингу, що взаємодіятиме з аналогічною системою ЄС

Генсек ООН: газо- і нафтовидобувачі використовують війну в Україні в своїх цілях

Данія відмовиться від природного газу до 2030 року, збільшить вироблення ВДЕ учетверо

Велика Британія має намір розвивати атомну та вітрову енергетику

ЄС розпочинає переговори про приєднання України до програми, яка дасть змогу після війни відновити екосистему

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА