14:40 31.01.2022

UkraineInvest буде «інвест-нянею» проекту Clear Energy Group на €30 млн щодо поводження з відходами в Одесі

2 хв читати
UkraineInvest буде «інвест-нянею» проекту Clear Energy Group на €30 млн щодо поводження з відходами в Одесі

Офіс із залучення та підтримки інвестицій (UkraineInvest) підписав меморандум про взаєморозуміння з працюючим у сфері біоенергетики та управління відходами ТОВ «Кліар Енерджі Груп» (Clear Energy Group, Київ) про реалізацію проекту з будівництва комплексу по поводженню з відходами на місці полігону «Дальницькі кар’єри» (Одеса) з обсягом інвестицій близько EUR30 млн протягом трьох років.

«UkraineInvest надає організаційно-консультативну підтримку інвестору у підготовці та реалізації проекту, згідно із законом про «інвест-нянь», – йдеться у повідомленні Офісу, передає портал GreenDeal.

Згідно з повідомленням на сайті Clear Energy Group, проект передбачає створення сортувального комплексу до 400 тис. тонн твердих побутових відходів (ТПВ) на рік та теплоелектроцентралі (ТЕЦ) на RDF-паливі потужністю 20МВт, що генерує 74 тис. Гкал теплової енергії на рік.

Зазначається, що сортувальна лінія дозволить знизити в регіоні кількість відходів на поховання щонайменше на 30%, а згенерована енергія на ТЕЦ – заміщати 10,5 млн. куб. м природного газу в опалювальний сезон.

У повідомленні уточнюється, що теплова енергія, отримана за рахунок спалювання відходів, постачатиметься за нижчим тарифом, ніж у разі спалювання природного газу.

На сайті відомства зазначається, що реалізація проекту передбачає створення 85 нових робочих місць.

Clear Energy Group на сайті стверджує, що є лідером за обсягами генерації електроенергії з біогазу. Її «зелений» портфель з видобутку е/е із біомаси та біогазу до кінця 2020 року становив 21 МВт, а щорічне виробництво електроенергії перевищує 91 млн кВт*год. Крім цього, в портфелі Clear Energy Group, за даними на сайті, 15 проектів з дегазації полігонів ТПВ по всій території країни, ключовим з яких є одеський полігон «Дальницькі кар’єри».

У планах компанії на найближчі роки – запуск 250 МВт зелених потужностей по всій території України.

Виторг зареєстрованого в березні 2020 року ТОВ «Кліар Енерджі Груп» за дев’ять місяців 2021 року склав 15,39 млн грн, чистий прибуток – 4,31 млн грн. тоді як 2020-й компанія завершила з виручкою 10,19 млн грн за чистих збитків 0,78 млн грн.

Бенефіціарами ТОВ, згідно з держреєстром, через венчурний ЗНКІФ «Арагон-Капітал» виступають у рівних частках Михайло Кучірка, Петро Багрій та директор компанії Андрій Гріненко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Перший аукціон на будівництво нових потужностей ВДЕ до 100 МВт може відбутися вже цього року - голова енергокомітету

Реалізація Дорожньої карти розвитку ВДЕ від Energy Community могла б прискорити "зелений" розвиток - голова АСЕУ

Норвезька компанія побудує в Естонії гігантську морську ВЕС на 1560 МВт

Шурма: Ми розблокуємо фінансування проєктів відновлюваної енергетики та проєктів металургії із "зеленої" сталі

ВДЕ ще не отримували оплати за механізмом ринкової премії - директор профільного напряму KNESS Group

Сонячні електростанції буде встановлено на 270 українських медзакладах України до кінця нинішнього року - Комітет Ради

За три роки роботи екологічних прокуратур викрито понад сотню злочинних груп, які скоювали злочини у сфері надро- та лісокористування

Байден повідомив про виділення $7 млрд на сонячну енергетику

Україні потрібні альтернативні джерела енергії - Зеленська

Мінагрополітики: Усі контрольовані Україною землі будуть засіяні, про скорочення не йдеться

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА