20:42 04.02.2022

Ціна квот на викиди СО2 в ЄС злетіла до рекордних €97 за тонну

2 хв читати
Ціна квот на викиди СО2 в ЄС злетіла до рекордних €97 за тонну

Ціна квот на викиди вуглекислого газу в європейській системі торгівлі викидами (EU ETS) закріпилася на закритті торгів у п’ятницю на рівні EUR96/тонна, притому що в ході денних торгів вона досягала EUR97,49/тонна – рекордно високого показника за весь час існування EU ETS, повідомляє GreenDeal.

За останні три місяці ціна емісійних квот у Європі зросла на 68%.

Аналітики пояснюють різкий стрибок ціни квот в останні місяці зростанням цін на природний газ у Європі, що у свою чергу стимулює використання вугілля і підштовхує ціну вгору.

«Ціна квот на викиди вже більш ніж на 150% вища за рівень лютого минулого року, оскільки європейські компанії прагнуть відповідати цілям ЄС щодо викидів, тоді як попит на вугілля збільшився після спалаху пандемії і на тлі дефіциту альтернативних видів палива», — зазначають експерти Trading Economics.

Зростання споживання вугілля веде до зростання попиту на емісійні квоти, а, отже, ціна квот зростає.

При цьому різке зростання ціни вуглецевих квот у Європі фіксується саме з 1 листопада 2021 року, коли у британському Глазго стартувала конференція ООН зі зміни клімату COP26. Тоді ціна емісійних квот становила EUR56,94/тонна. Аналітики серед причин також виділяють сигнали, що прозвучали на COP26, які вказують на те, що вуглецеве ціноутворення у світі має посилюватися.

Єврокомісія у свою чергу планує поступово знижувати обсяг квот на викиди СО2 (у тому числі безкоштовних), які купують компанії в рамках EU ETS, що також веде до зростання ціни.

Крім того, багато європейських експертів та політичних діячів вказують на спекуляції на вуглецевому ринку Євросоюзу та закликають до системного реформування EU ETS.

ОСТАННЄ

ВДЕ-генерація в Україні освоїла менше 10% придатних для неї територій – топ-менеджер Ощаду

Потужність офшорних вітряків у світі зросте на 19 ГВт у 2025 році - Rystad

ЄК допоможе Україні в закупівлі природного газу та розвитку відновлюваних газів – пакет підтримки

Vitagro експортувала першу партію біометану приблизно 68 тис. куб. м в Німеччину – компанія

Енергомитниця оформила першу декларацію для експорту біометану

"Укренерго" може спрямувати на борги на БР та перед виробниками "зеленої" е/е 12-13 млрд грн – глава компанії

"Галс Агро" планує експортувати біометан приблизно в кінці лютого – глава напрямку ВДЕ

Україна планує запозичити досвід Бразилії у виробництві біоетанолу

ДТЕК негайно розпочинає будівництво II черги Тилігульської ВЕС - СЕО

Дністровська ВЕС Elementum Energy уклала перший контракт на різницю ціни е/е на один рік

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА