12:28 24.06.2022

Платити ВДЕ-генерації у повному обсязі цього року немає можливості - радник прем'єра

2 хв читати
Платити ВДЕ-генерації у повному обсязі цього року немає можливості - радник прем'єра

Повністю розраховуватись із виробниками "зеленої" електроенергії цього року немає можливості, вважає радник прем'єр-міністра України, член наглядової ради НЕК "Укренерго" Юрій Бойко.

"Зважаючи на малоймовірний перегляд тарифу "Укренерго" на передачу зі значним його підвищенням можна зробити висновок: цього року платити "зелений" тариф у повному обсязі можливості немає", - сказав Бойко в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

При цьому він наголосив, що можна збільшити обсяг коштів для виробників "зеленої" електроенергії. За його словами, це можна зробити двома шляхами: або переглянути розміри виплат, встановлених наказом Міністерства енергетики, або надати таким виробникам можливість вийти з балансуючої групи "Гарантованого покупця" ("ГарПок") і самостійно продавати е/е на ринку.

Бойко пояснив, що другий шлях передбачає припинення дії "зеленого" тарифу на час війни та шість місяців після скасування воєнного стану, а потім його відновлення та продовження на той самий період.

"Головний наслідок виходу з балансуючої групи "ГарПоку" для всіх "зелених" виробників - це гроші, які вони б отримували без затримок. І, звісно, досвід роботи на конкурентному ринку. Тим більше, у контексті майбутнього розширення експорту до Європи, переконаний, "зелена" електроенергія матиме великий попит за кордоном", - сказав радник прем'єра.

За його словами, менші порівняно із "зеленим" тарифом, але швидкі гроші, які можна отримати з ринку, для багатьох можуть бути цікавішою альтернативою з економічної точки зору. "Ця ідея залишається відкритою для дискусії, і перспективи її реалізації залежать від активності самих "зелених", - зазначив Бойко.

При цьому він уточнив, що НЕК "Укренерго" оплачує на сьогодні компенсацію "зеленого" тарифу "наскільки це можливо", враховуючи, зокрема, зниження споживання е/е, а відповідно, і обсягів передачі, кошти від оплати якої йдуть на розрахунки з виробниками "зеленої" електроенергії.

"Але навіть якщо припустити, що "Укренерго" збільшить обсяг оплати послуги, то в поточній моделі, нагадаю, "ГарПок" однаково платитиме "зеленим" в обсягах, зазначених у наказі міністерства (у відсотках за видом генерації від обсягу електроенергії, що виробляється, від 15% для СЕС і 60% для біо-ТЕС - ІФ). Якщо не змінити ці відсотки, то більше грошей у виробників "зеленої" електроенергії не з'явиться", - пояснив Бойко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Міндовкілля створить методику розрахунку викидів парникових газів від воєнних дій

"Нафтогаз" залучив японські Sumitomo Corporation і Komaihaltec до модернізації ТЕЦ і розвитку "зелених" проєктів

Поклади водню можуть забезпечити світ енергією на сотні років - дослідження

В ОП презентували проєкт міжнародного Екологічного договору для України

Природа допомагає відновити достатній рівень води у Дніпрі та Дністрі - CEO "Укргідроенерго"

Інвестор-активіст Bluebell закликає BP відмовитися від зобов'язань у сфері "зеленої" трансформації

ДТЕК ВДЕ встановив метеостанцію для оцінки вітрових умов роботи майбутньої Полтавської ВЕС 650 МВт - топменеджер

"Вітряні парки України" завершили монтаж першої вітротурбіни 4,8 МВт свого проєкту "Островський" на Закарпатті запланованою потужністю 80 МВт

ВР прийняла за основу законопроєкт про встановлення касового методу для сплати податку на прибуток ВДЕ-генерацією

"Черкасиобленерго" має намір реалізувати пілотний проєкт використання ВДЕ-генерації для виробництва теплової енергії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА