В Україні розпочинає роботу платформа кліматичного управління Chapter Zero
В Україні розпочинає роботу Chapter Zero Ukraine & Caucasus в рамках Ініціативи з управління кліматом (CGI), яка реалізується у співпраці із Всесвітнім економічним форумом (ВЕФ) і яку підтримує ЄБРР.
Нове відділення Chapter Zero Ukraine & Caucasus створено на базі Київської школи економіки (КШЕ), інтелектуальним партнером в Україні є "Делойт".
"Протидія кліматичним викликам під час війни в Україні та регіональної нестабільності у Вірменії та Грузії може здатися надскладним завданням, але альтернатива ще гірша. Ми маємо діяти та робити правильні речі вже зараз, оскільки це важливо для успішного відновлення України та розвитку конкурентоспроможної і стійкої економіки у Вірменії та Грузії", - наведено в релізі слова голови CGI Каріни Літвак.
Відсьогодні члени рад директорів і керівники фінансових і нефінансових корпорацій з України, Грузії та Вірменії зможуть приєднатися до нового відділення всесвітньої мережі, діяльність якої полягає у сприянні кращому розумінню і впровадженню ефективного кліматичного управління.
Всесвітня мережа CGI створена у 2019 році, налічує понад 20 національних і регіональних відділень та сприяє впровадженню опублікованих ВЕФ Принципів ефективного кліматичного управління.
"Відділення Chapter Zero в Україні і на Кавказі – це життєво важливий ресурс, який дозволить членам рад директорів набути необхідні компетенції для врахування питань кліматичного переходу як пріоритетних у корпоративній стратегії, культурі та процесах прийняття рішень. Приєднавшись, вони зможуть спілкуватися не лише зі своїми колегами-директорами з інших компаній, а й з експертами у таких ключових галузях, як формування стратегії, управління ризиками, аудит, винагороди та звітність. Ми дуже раді вітати наших нових колег і далі працюватимемо разом над розвитком стабільності та процвітання в Україні, Вірменії та Грузії", - додала Літвак.
Структура Chapter Zero Ukraine & Caucasus складається з консультативної та наглядової рад, які відповідають за стратегічний розвиток відділення. За реалізацію стратегії відповідатиме секретаріат.
До консультативної ради увійшли Ксенія Брокман, керівниця відділу зелених фінансових систем на Кавказі, у Центральній Азії та Туреччині департаменту реалізації кліматичної стратегії в ЄБРР, та Альона Стратан, перша заступниця голови правління maib, член наглядової ради Інституту директорів у Вірменії.
До складу наглядової ради увійшли член наглядових рад Укргазбанку та "Укрпошти" Оксана Волчко; голова правління Mobius Investment Trust, невиконавчий голова правління холдингу Arafa Марія Луїза Чіконьяні; партнер, керівник департаментів консалтингу та управління ризиками компанії "Делойт" в Україні Єгор Григоренко; голова KSE Institute Наталія Шаповал, засновник і генеральний директор Shtigen LLC Айк Шекян та виконавчий директор iC consulenten в Україні Олена Рибак.
Членів правління та керівників фінансових і нефінансових корпорацій з України, Грузії та Вірменії, які прагнуть управляти кліматичними ризиками, інтегрувати кліматичні аспекти у стратегію та управління компанією, запрошують до членства у Chapter Zero Ukraine & Caucasus.
Українські, грузинські та вірменські компанії, які можуть продемонструвати дотримання сталих практик ведення бізнесу, вже зараз легше залучають іноземні інвестиції. Як "зелене" походження матеріалів, так і "зелені" методи виробництва мають бути відповідно відображені у звітності. Chapter Zero Україна та Кавказ зосередиться на поширенні цих прикладних знань та досвіду управління кліматом для посилення зв'язку бізнесу в цих країнах із міжнародними ринками та капіталом.
ЄБРР підтримує відкриття нового відділення Chapter Zero в межах свого партнерства з CGI, мета якого – допомогти членам рад директорів компаній у ключових регіонах діяльності банку краще зрозуміти потенційні впливи кліматичних змін на майбутнє їхнього бізнесу.
Партнерство, про яке ЄБРР та CGI домовилися у квітні цього року, передбачає розвиток корпоративного кліматичного управління, зокрема проведення для невиконавчих директорів навчання щодо кліматичних ризиків та їхніх наслідків для бізнесу, що має сприяти розвитку можливості рад директорів у контексті руху до економіки чистих нульових викидів.
"ЄБРР, його партнери та клієнти мають працювати над проблемою кліматичних змін на організаційному рівні для досягнення системних впливів. Наглядові ради і менеджмент можуть відігравати значну роль у цьому процесі", - сказав керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне.
Він додав, що "ЄБРР уже надає своїм клієнтам важливі інструменти та консультативну підтримку з метою покращення управління змінами клімату, кліматичними ризиками та розкриттям відповідної інформації. Ми віримо, що Chapter Zero Україна та Кавказ сприятиме змістовній дискусії між лідерами бізнесу в регіоні щодо стимулювання довгострокової декарбонізації та забезпечення стійкості бізнесу перед майбутніми економічними змінами".
Стратегічна робота з кліматичними викликами на рівні корпоративних стратегій у рамках Chapter Zero Україна та Кавказ дасть змогу українським і регіональним компаніям подолати виклики, пов'язані з війною та міжнародною інтеграцією бізнесу.
"Як освітня установа Київська школа економіки прагне забезпечити наших клієнтів сучасними знаннями та навичками. Вирішення проблеми зміни клімату є критично важливим для розвитку світової економіки, і ми вважаємо, що не можна гаяти часу, інтегруючи її в процеси корпоративного управління. Ми раді бути в авангарді цієї ініціативи та підтримувати компанії в Україні та регіоні, особливо в контексті розв'язаної Росією війни проти України", – зазначила голова KSE Institute Наталія Шаповал.
www.chapterzero-uacau.org
https://climate-governance.org/
https://www3.weforum.org/docs/WEF_Creating_effective_climate_governance_on_corporate_boards.pdf