12:00 18.11.2023

Голова "Укренерго" підтвердив наміри до кінця року погасити борг перед власниками домашніх СЕС обсягом близько 2 млрд грн

2 хв читати
Голова "Укренерго" підтвердив наміри до кінця року погасити борг перед власниками домашніх СЕС обсягом близько 2 млрд грн

Борг НЕК "Укренерго" перед постачальниками універсальних послуг (ПУП) з компенсації "зеленого" тарифу домашнім СЕС становить приблизно 2 млрд грн, і мета компанії розрахуватися за цими боргами до кінця поточного року, повідомив голова правління НЕК Володимир Кудрицький.

"Нам залишилися борги перед домашніми СЕС у розмірі понад 2 млрд грн. Але ж ми винні не даховим СЕС, а ПУПам. А вони нам у 5 разів більше, і при цьому вимагають від нас погашення боргів. Розумію, з ними не розраховується за старими боргами "ГарПок" і "Енергоатом" за ПСО для населення. Але водночас наше завдання до кінця року розрахуватися і за цією заборгованістю", - сказав Кудрицький у бліц-інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Водночас він закликав ПУП надавати "Укренерго" відкориговані відповідно до її зауважень акти, які є підставою для оплати. Він пояснив, що з червня ПУП вносять у "Датахаб" компанії (сховище всіх даних комерційного обліку) інформацію про те, скільки е/е виробила конкретна домашня станція.

"Це дає нам змогу зробити певний аналіз. Виявляється, СЕС генерують вночі вдвічі більше за встановлену потужність, трапляються й інші дивні речі, що не узгоджуються із законами фізики. Ми попросили ПУПи відкоригувати ці розбіжності, і деякі з них це вже зробили", - зазначив Кудрицький.

Він також додав, що кількість ПУПів, які дають відкориговані акти, поступово збільшується (раніше було відомо тільки про постачальників у Миколаївській, Київській та Вінницькій областях - ЕР).

"Ми точно просто прийдемо до того, що всі акти з ПУПами будуть підписані. (...) Мій прогноз полягає в тому, що всі ПУПи рано чи пізно будуть змушені дати коректні дані (...). Не бачу сенсу продовжувати ці "вертерівські страждання", краще зробити це раніше, зрозуміти, нарешті, що ми не допустимо необґрунтованого завищення цієї послуги, і цей процес завершити", - наголосив глава "Укренерго".

В інтерв'ю він зазначив, що компанія почала розраховуватися за кількома напрямками. Зокрема, вона погасила борги за обмеження промислових ВДЕ за цей і минулий рік на суму майже 5 млрд грн, а отже, сума боргу за обмеження "зеленої" генерації становить менше ніж 0,2 млрд грн.

За даними "Укренерго" на початок листопада, загальний борг компанії з компенсації "зеленого" тарифу перед ПУУ за 2022-23 роки становив 2,7 млрд грн (з ПДВ).

Своєю чергою, за цей самий період заборгованість ПУП перед "Укренерго" за передання е/е, кошти від яких є джерелом для виплати компенсації "зеленого" тарифу домашнім СЕС, становить 12 млрд грн.

Заборгованість ПУП, як вказує "Укренерго", є ще однією причиною несплати за е/е дСЕС.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Як Україні започаткувати сталий розвиток транспортної системи – думка експертів

VITAGRO просить прискорити ухвалення Радою законопроєкту щодо митного оформлення експорту біометану

Перші дві ВЕС "Нафтогазу" буде побудовано в Одеській і Миколаївській областях - голова групи

Міндовкілля створить методику розрахунку викидів парникових газів від воєнних дій

"Нафтогаз" залучив японські Sumitomo Corporation і Komaihaltec до модернізації ТЕЦ і розвитку "зелених" проєктів

Поклади водню можуть забезпечити світ енергією на сотні років - дослідження

Глава ЄК висловлюється за тіснішу співпрацю з Україною, Молдовою, Грузією у сфері відновлюваної енергії

В ОП презентували проєкт міжнародного Екологічного договору для України

Біоенергетика з кінця січня зазнає мільйонних збитків через відсутність нових договорів із "ГарПоком" і зупиняє виробництво е/е - голова БАУ

Частка ВДЕ на транспорті в ЄС у 2022 р. становила 9,6% за мети на 2030 р. у 29%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА