12:18 29.11.2023

Україна на Конференції ООН зі зміни клімату представить наслідки підриву Каховської ГЕС і плани зеленого відновлення

3 хв читати
Україна на Конференції ООН зі зміни клімату представить наслідки підриву Каховської ГЕС і плани зеленого відновлення

Із 30 листопада до 12 грудня 2023 року в Дубаї відбудеться 28-ма Конференція ООН зі зміни клімату - COP28. Україна вдруге в історії представить на конференції свій павільйон, щоб показати масштаб екологічної шкоди від війни й запропонувати способи запобігання екоциду, актуальні для всієї планети, повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

"Майданчик СОР28 призначений не лише для того, щоб показати наслідки війни для довкілля та клімату. Це місце об'єднання та залучення міжнародної спільноти для досягнення справедливості та миру. Цілі України на СОР28 - адвокація Довкіллєвої декларації та продовження міжнародного діалогу щодо анонсованої президентом України на COP27 Глобальної платформи оцінювання збитків, завданих війною. Попри війну, Україна завершує розбудову своєї кліматичної архітектури та послідовно виконує свої кліматичні зобов'язання. На СОР28 плануємо об'єднати навколо нашої країни ще більше партнерів для зеленого майбутнього України та всього світу", - розповів міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

На конференції презентують ініціативи Формули миру президента України Володимира Зеленського. Тематику павільйону України обрано відповідно до восьмого пункту цієї формули - "Екологічна безпека". Експозиція українського павільйону представлена трьома смисловими блоками. Блок "Каховка" розповідає про одну з найбільших рукотворних катастроф в історії людства - підрив греблі Каховської ГЕС. У блоці "Наслідки" - інформація про страшну шкоду, якої щодня завдає війна. Блок "Відновлення" демонструє, як українці, попри травми війни, намагаються якнайшвидше відроджувати знищене. Матеріали та експонати для павільйону збирали з усієї України, щоб відобразити, як війна ускладнює вирішення проблем, пов'язаних зі зміною клімату.

"Ключова інсталяція павільйону - "Дах" - присвячена трагедії втрати дому через затоплення. Вона унаочнює тисячі знищених українських будинків. Для її створення організатори доставили черепицю з Херсонської області, мешканці якої на собі відчули наслідки підриву Каховської ГЕС", - зазначено в повідомленні.

Про важливість продовольчої безпеки нагадують зразки згорілих пшениці та кукурудзи - зерна, що мало б годувати людей в усьому світі, а натомість тисячі тонн урожаю знищують ракетними ударами. У павільйоні також буде представлено панно з мертвим українським чорноземом - найродючішим ґрунтом у світі, який після пожеж на полях, спричинених обстрілами, втрачає свої якості.

Одним із ключових меседжів павільйону є те, що, попри війну, Україна будує своє майбутнє. Відвідувачі експозиції зможуть дізнатися історії українців, які повертають до життя парки, міста та сільськогосподарські землі, а також ознайомитися з планом відбудови України, який передбачає втілення 850 масштабних проєктів за наступні 10 років. Серед пріоритетних програм - "Відбудова чистого та захищеного середовища", "Енергетична незалежність" та "Зелений курс".

Україна також представить уже реалізований проєкт зеленої енергетики, що був презентований у павільйоні на конференції 2022 року. Одним із результатів є Тилігульська вітрова електростанція - перша у світі, побудована під час війни. Крім того, на події буде запущено Глобальну платформу оцінювання збитків, яку президент України анонсував на COP27.

"Попри виклики війни, наша відданість зеленому переходу в Україні залишається абсолютною. Дійсно, війна змушує нас трансформувати нашу енергетичну систему ще швидше, оскільки ми розуміємо, що відновлювані джерела енергії набагато стійкіші та безпечніші. ДТЕК нещодавно завершив будівництво вітроелектростанції - Тилігульської - лише за кілька миль від бойових дій, і ми збираємося збільшити її розмір у чотири рази. Якщо Україна може зробити це в умовах війни, подумайте, чого може досягнути світ", - зазначив СЕО ДТЕК Максим Тімченко.

Над павільйоном України на COP28 працювали команди Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України за підтримки та сприяння Європейського Союзу, Федерального уряду Німеччини, IKI, Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні, Глобального договору ООН, Європейського банку реконструкції та розвитку (Програма Відновлення та Архітектура реформ в Україні), найбільшого приватного інвестора енергетичної галузі України DTEK Group. Концепцію павільйону розробила агенція Gres Todorchuk у співпраці з архітектурним офісом "ФОРМА" та українською виробничою агенцією how.production.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Шурма: Ми розблокуємо фінансування проєктів відновлюваної енергетики та проєктів металургії із "зеленої" сталі

ВДЕ ще не отримували оплати за механізмом ринкової премії - директор профільного напряму KNESS Group

Сонячні електростанції буде встановлено на 270 українських медзакладах України до кінця нинішнього року - Комітет Ради

За три роки роботи екологічних прокуратур викрито понад сотню злочинних груп, які скоювали злочини у сфері надро- та лісокористування

Байден повідомив про виділення $7 млрд на сонячну енергетику

Україні потрібні альтернативні джерела енергії - Зеленська

Мінагрополітики: Усі контрольовані Україною землі будуть засіяні, про скорочення не йдеться

Франція продовжить пошук інструментів контролю українського зерна на ринку ЄС

"ДТЕК Мережі" у 2023 р. переробив 3,5 тис. тонн відходів

"Метінвест" має намір побудувати завод в італійському Пьомбіно як один із найбільш технологічних і екологічних - СЕО

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА