11:01 26.07.2012

Тягнибок: Серед першочергових завдань "Свободи" – денонсація "харківських угод", скасування шахрайської пенсійної "реформи" та грабіжницького Податкового кодексу

7 хв читати
Тягнибок: Серед першочергових завдань "Свободи" – денонсація "харківських угод", скасування шахрайської пенсійної "реформи" та грабіжницького Податкового кодексу

Ексклюзивне інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" голови Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олега Тягнибока

Запитання: Сформулюйте основні положення передвиборчої програми Вашої політичної сили.

Відповідь: Всеукраїнське об'єднання "Свобода" як ідеологічна політична сила послідовно реалізує свою "Програму захисту українців". Це стосується не лише усіх парламентських, але й президентських і місцевих виборів.

Наша програма є актуальною і залишатиметься такою, допоки в Україні не будуть розв'язані ключові проблеми. Інша річ, що за технічними вимогами ЦВК передвиборча програма має бути значно коротшою, ніж є наша програма. До слова, "Свобода" ще ніколи не перебувала при владі, але завдяки нашій принциповій позиції частину програмових засад "Свободи" вже вдалося втілити в життя. Йдеться, наприклад, про визнання Голодомору 1932-33 років геноцидом української нації.

Ключовими точками програми "Свободи" на цьогорічних парламентських виборах будуть питання встановлення відповідального народовладдя, справедливої власності та національної гідності. "Свобода" ще 22 січня 2012 року оприлюднила перелік із 10 законопроектів, які ми подамо, щойно потрапимо до парламенту, і які пропонуємо підтримати нашим колегам із Комітету опору диктатурі (КОД).

Виборча програма "Свободи" буде спрямована на виконання двох завдань: по-перше - усунення від влади режиму Януковича та подолання наслідків його діяльності в усіх сферах - політичній, соціально-економічній, гуманітарній і унеможливлення реваншу олігархічної диктатури; по-друге - проведення всеохоплюючих докорінних змін в країні задля побудови української держави на засадах соціальної, національної та історичної справедливості.

Отож, на першому етапі важливо ухвалити закон про імпічмент президента України і всіма законними методами добиватися відставки Віктора Януковича з посади президента, а також висловити недовіру урядові Азарова-Тігіпка-Табачника та відправити його у відставку в повному складі.

Потрібно скасувати всі незаконні, а також антиукраїнські антинародні рішення режиму В.Януковича, зокрема, денонсувати "харківські угоди" Медведєва-Януковича від 21 квітня 2010 року та інші домовленості, які шкодять стратегічним національним інтересам України, скасувати шахрайську пенсійну "реформу" та грабіжницький Податковий кодекс, не допустити торгівлі землею сільськогосподарського призначення, повернути у власність держави вкрадені стратегічні підприємства та природні монополії, захистити українську мову, зупинити наступ олігархічної диктатури на соціальні та національні права українців.

На другому етапі ВО "Свобода" пропонуватиме на розгляд суспільства проект Національної Конституції, напрацьований ще у 2008 році, та законопроекти, які дозволять провести кардинальні зміни в усіх галузях життя: "Про стратегічні підприємства", "Про заборону торгівлі землями сільськогосподарського призначення", "Про захист української мови", новий справедливий Податковий кодекс, який передбачає низькі податки для малого бізнесу та високі - для великого, податок на розкіш, скасування податку на україномовну продукцію.

Ми також пропонуватимемо прийняти Виборчий кодекс, який не дозволить крутити виборчим законом як дишлом. Цей законопроект передбачає заборону платної політичної реклами, пропорційну систему виборів з відкритими виборчими списками, справедливий порядок формування комісій, унеможливлення фальсифікацій.

Ми пропонуватимемо законопроект про формування судової та правоохоронної систем на нових засадах, зокрема, використовуючи досвід Грузії; запровадження процедури виборності та відкликання місцевих суддів (до речі, відкликання має стосуватися і народних, і місцевих депутатів, крім того, слід надати громаді право відкликати керівника місцевої міліції та землевпорядника).

Принциповими для "Свободи" є законопроекти про люстрацію, про заборону комуністичної ідеології, про державне визнання ОУН-УПА тощо.

Запитання: Чи будуть якісь особливості у передвиборчій агітації Вашої партії?

Відповідь: Виборча кампанія "Свободи" - як щодо змісту, так і щодо форм і методів її ведення - буде логічним продовженням наших попередніх кампаній. Це традиційна кампанія ідеологічної партії. Левову частку нашої пропагандистської та ідеологічної діяльності буде спрямовано на роботу безпосередньо з українцями. Це серйозно відрізнятиме "Свободу" від більшості партій, які свою виборчу агітацію вестимуть через "телевізійну трубку" та зовнішню рекламу. А партія влади застосовуватиме ще й сумнозвісний адмінресурс та коригуватиме результати виборів шляхом фальсифікацій.

Нещодавно один з аналітичних центрів, м'яко кажучи, не помічений у симпатіях до нашої політичної сили, оприлюднив рейтинг протестних настроїв в Україні. Згідно з цим моніторинговим дослідженням, "Свобода" провела понад 40% від загальної кількості протестних акцій, які відбулися в державі.

Тобто в Україні налічується близько двох сотень партій, але реально діє, як бачимо, здебільшого "Свобода".

Щодо конкретних форм виборчої роботи, то будемо реалізовувати бандерівське гасло: "Дійти до кожного українця" - від хати до хати, від людини до людини.

Запитання: На який результат розраховуєте за партійним списком? Чи можете назвати першу п'ятірку списку? Коли відбудеться з'їзд партії з приводу висування кандидатів?

Відповідь: Упевнені, що цьогоріч у парламенті вперше з'явиться націоналістична фракція. На останньому з'їзді "Свобода" сформулювала свою ціль на майбутні парламентські вибори: фракція націоналістів у 50 народних депутатів та посада спікера.

Досвід попередніх виборчих кампаній показує, що "Свобода" на виборах зазвичай здобуває результат удвічі, а то й утричі більший, ніж "малюють" соціологи. У цьому ви можете переконатися, подивившись на всі прогнози "експертів" щодо попередніх виборів (парламентських чи місцевих) і реальні результати, які здобула "Свобода", незважаючи на фальсифікації та інші грубі порушення виборчого законодавства щодо нашої політичної сили.

Враховуючи нинішній рейтинг - близько 6% - і динаміку його збільшення, конкретну цифру можете спрогнозувати самі.

Так само "Свобода" розраховує і на солідний результат на мажоритарних округах. Наприклад, на минулих місцевих виборах 2010 року "свободівці" тотально виграли "мажоритарку" в Галичині. Хороший результат був і в містах-обласних центрах Правобережжя.

Щодо виборчого списку. "Свобода", як відомо, - ідеологічна політична сила, а не "політична шапка" якогось клану і не "проект під лідера". Тому "Свобода" є справді моделлю того суспільства, яке прагне побудувати.

Якщо програмною засадою нашого об'єднання є відповідальне народовладдя, то і всередині організації ми керуємося такими самими принципами. Тому зрозуміло, що виборчий список затверджуватиме з'їзд, і тільки з'їзд за поданням місцевих організацій та політради "Свободи". А з'їзд відбудеться 1 серпня 2012 року.

Сьогодні можемо сказати лише одне - жодних "випадкових людей" у нашому списку ви не побачите.

Запитання: Скільки кандидатів балотуватиметься від ВО "Свобода" в мажоритарних округах? Назвіть, будь ласка, найбільш відомих і яскравих з них.

Відповідь: Сьогодні наближаються до завершення переговори з нашими партнерами по Комітету опору диктатурі з приводу остаточного узгодження єдиних кандидатур у мажоритарних округах. Однозначно, що кандидати від "Свободи" балотуватимуться в мажоритарних округах у всіх регіонах України, включно з Кримом і Донбасом. Це будуть перевірені, достойні представники націоналістичної сили, які зможуть гідно представляти у своїх округах і нашу організацію, і опозицію загалом. Ще раз зазначимо: повний список наших кандидатів-мажоритарників буде оприлюднено під час з'їзду "Свободи".

Запитання: Чи достатньо у Вашої політичної сили кадрового потенціалу для представлення в окружних і дільничних виборчих комісіях та їх керівництві? Чи зможете охопити всі комісіі?

Відповідь: "Свобода" брала участь в усіх без винятку виборчих кампаніях. На відміну від інших політичних сил, від "Свободи" у комісії йдуть не просто професіонали виборчого права, а й люди, віддані нашій ідеї. Тому "Свобода" не лише може "закривати" представництво в усіх комісіях, а й гарантує, що представників націоналістів не зможуть ані купити, ані залякати, а саме на це буде направлено усі зусилля режиму В.Януковича.

Проблема в іншому. Шахрайське виборче законодавство позбавляє нас як позапарламентську партію можливостей рівного представництва у виборчих комісіях. Виходить безглузда ситуація: реальна позапарламентська політична сила, підтримка якої вища, ніж у деяких парламентських партій, штучно усувається від контролю над виборчим процесом.

Запитання: З якою політичною силою будете співпрацювати в майбутньому парламенті в разі проходження?

Відповідь: Ясно, що в наступному парламенті "Свобода" буде єдиною націоналістичною політсилою. Як відомо, для повної реалізації нашої програми потрібно набрати 226 голосів. Ми розуміємо, що націоналістичної більшості в цьому парламенті ще не буде. Однак переконаний: більшість після виборів сформують усе ж державницькі сили, які не дозволять В.Януковичу остаточно узурпувати владу та знищити українську державність.

Про кінцеву конфігурацію парламентських сил можна буде говорити лише після виборів. Але абсолютно ясно одне: в жодному разі ані тактично, ані ситуативно ми не будемо співпрацювати ні з комуністами, ні з Партією регіонів, ні з будь-якими іншими антиукраїнськими силами.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Д.Костржевський: аеропорт "Київ" не відмовляється від плану подовження ЗПС

Д. Костржевський: Наступного року аеропорт "Київ" подвоїть свої потужності (I частина)

Глава НСЗУ: Медреформа має змінити економічні стимули і поведінку постачальника медпослуг

Головлікар "Охматдиту": "Я дуже хочу змінити менталітет лікарів і медперсоналу, – вони мають любити свого пацієнта"

Ніна Южаніна: "Якщо ми заблукали з податком на виведений капітал, то з BEPS буде ще важче"

В.Гройсман: Я нікому не дам використовувати адмінресурс у виборчих кампаніях

С.Гусовський: Розірвання договору змушує забудовника сідати за стіл переговорів

Ніна Южаніна: НБФБ не чіпатиме бізнес за умови, що буде упереджувати виникнення різних схем

Торговий представник України Наталія Микольска: "Наші плани -- запустити роботу ЕКА до кінця року

Олександр Данилюк: Передвиборчий рік несе багато ризиків, що можуть дестабілізувати фінансову ситуацію в країні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА