11:30 17.07.2019

Голова правління "ОПОРИ" Айвазовська: Підрахунок голосів по мажоритарних округах буде непростим і тривалим, сподіваємося забезпечити законність прийому протоколів

3 хв читати
Голова правління "ОПОРИ" Айвазовська: Підрахунок голосів по мажоритарних округах буде непростим і тривалим, сподіваємося забезпечити законність прийому протоколів

Блиц-интервью председателя правления Гражданской сети  "ОПОРА" Ольги Айвазовской для агентства "Интерфакс-Украина"

Як ви плануєте моніторити голосування в день парламентських виборів? Який формат роботи "ОПОРИ" на цих виборах?

З початку кампанії у нас працює 200 довготермінових спостерігачів та в день виборів буде долучено 2000 короткотермінових. Ми проводитимемо паралельний підрахунок голосів по пропорційній частині виборчої системи та в понеділок оприлюднимо точні результати. Також спостерігачі працюватимуть у всіх окружних виборчих комісіях і спостереження не обмежується відслідковуванням голосування та підрахунку на дільницях, а і продовжуватиметься в приміщеннях ОВК (окружна виборча комісія – ІФ). Кожен зі спостерігачів протягом дня виборів надсилатиме до 8 звітів в закодованому вигляді, на основі чого ми зможемо стверджувати репрезентативно для всієї країни, чи відкрились вчасно дільниці, які порушення були зафіксовані, чи чесно відбувся підрахунок голосів.

Також автономно в день виборів працює наша мережа громадських омбудсменів з захисту виборчих прав, які відвідують закриті заклади, тюрми, спеціальні виборчі дільниці, що також важливо.

Чи плануєте проводити паралельний підрахунок голосів?

Так, будемо, але, на жаль, виключно за пропорційною частиною виборчої системи. Для ППГ по мажоритарці вибірка та наша методика не працює, а закрити майже 30 тыс. дільниць не зможуть навіть спостерігачі від партій та кандидатів. Це частково компенсує моніторинг в окружних виборчих комісіях.

Відверто кажучи, підрахунок по мажоритарці буде непростим та тривалим і ми сподіваємось, принаймні забезпечити законність прийому протоколів та непереписування їх "на коліні" в приміщеннях ОВК.

Яким чином маєте намір контролювати підрахунок голосів по мажоритарних округах? Де плануєте отримувати інформацію по одномандатних виборчих округах?

В межах загальнонаціональної вибірки ми будемо мати інформацію, наскільки підрахунок по мажоритарці був проведений з більшою чи меншою чисельністю порушень. Це ключове для нас.

Які мажоритарні округи ви вважаєте найбільш проблемними? Чи буде до них більш пильна увага "ОПОРИ"?

Найбільш проблемними можуть бути округи в прифронтових районах Донецької області. Як вже засвідчили оголошені підозри в Закарпатській області щодо підкупу. Найбільш маніпулятивними і ті в Дніпропетровській області, де під десяток двійників кандидатів на округ.

Втім, щодо дня голосування, то ми не робимо прогнозів, а працюємо з фактичними даними. В цих та інших регіонах працюють наші довготермінові спостерігачі, а найбільш впливовими є ті порушення, які відбуваються до дня голосування, а не в день виборів.

Як "ОПОРА" працюватиме в день голосування і в ніч після виборів? Як часто будете  оновлювати інформацію на сайті?

Протягом дня голосування у нас постійно оновлюється стрічка нових і ми продукуємо до 150 повідомлень, а також будемо давати 3 зрізи про порушення та якісну складову виборів. Крім того, ми проводимо паралельний підрахунок явки і оприлюднюватимемо його тричі протягом дня.

Чи планує "ОПОРА" координуватися з іншими громадськими організаціями та/або правоохоронцями?

Ми не координуємось з українськими спостережними організаціями, так як не всі вони є політично нейтральними, а також маємо іншу методологію роботи.

Втім, відкриті до інформації, а також співпрацюємо з дипломатами та міжнародними спостерігачами від поважних та репутаційно чистих інституцій.

Щодо правоохоронців, то ми мали з ними тривалу історію співпраці: від критики, до партнерства та їх навчання. Загалом "ОПОРА" провела навчання у всіх регіонах України керівного складу та відповідальних зі складу патрульної поліції і слідчих, а також розробила посібники, а яких є алгоритм дії правоохоронців для кожного поліцейського в приміщенні для голосування.

Майже чверть повідомлень про порушення поліції протягом виборів надавала та документувала "ОПОРА". Сподіваємось, що поліція, як і на президентських виборах, якісно виконуватиме свої функції щодо громадського порядку, попередження та реагування на порушення.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Земельна реформа – це про порядок в земельних відносинах, а не про продаж землі – уповноважений президента Р.Лещенко

Голова НАДС Стародубцев: Лінія фронту проходить по менеджменту в держслужбі

13 тез щодо українсько-російських відносин

Крок, який варто зробити

Михайло Радуцький: "Не можна вводити закон про медичне страхування поки ми не вирішимо питання, що робити з чорним налом і з зарплатою в конвертах"

Разумков: Коли Рада стане лобістом інтересів України – це буде суперпарламент

Крістоф Ляйтль: Інвестори дивляться, чи вибере Україна верховенство права, чи скаже "ні" корупції

Виплата або невиплата пенсій на непідконтрольній території буде питанням урядової стратегії - Соколовська

Голова НСЗУ: "Ми просимо у Мінфіну додаткові кошти для Програми медичних гарантій"

Баканов: У переговорах зі звільнення українців ми продемонстрували, що життя громадянина безцінне

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА